Złote liście we wnętrzach – najmodniejszy trend tego roku!

Złote liście – modny dodatek do wnętrz

Kolor złoty oraz motywy botaniczne to dwa z najbardziej gorących trendów wnętrzarskich bieżącego roku. Co stanie się, gdy połączymy oba te wątki ze sobą? Sprawdźmy jak złote liście zawojowały sferę aranżacji wnętrz!

Złoto tylko dla zuchwałych?

Złote liście mogą posłużyć nam w celu ożywienia minimalistycznej aranżacji, uzupełnienia wystroju w stylu art-deco oraz glamour. Pośród dekoracyjnych prądów, w szczególności botaniczne aranżacje prezentują się efektownie w zestawieniu ze złotymi liśćmi. Bez względu na to czy będzie to pojedynczy liść umieszczany w półtransparentym wazonie, czy cała artystyczna instalacja – w obu przypadkach widowiskowość ozdób przerośnie Wasze oczekiwania!

Złote liście na 100 sposobów

Forma ozdoby, której motywem przewodnim są złote liście może przybrać odmienną postać. Przykładowo, zaproponujemy Wam metalowe ozdoby o charakterze czysto dekoracyjnym, które możecie umieścić na komodzie, konsoli lub jadalnianym stole. Barwione, materiałowe liście posłużą jako uzupełnienie zielonych bukietów zdobiących Wasze salony. Motyw złotych liści wykorzystać można również w formie dekoracji ściennej np. na obrazie na płótnie. Jak widać eksploatacja wspomnianej dekoracji zakrawa o szeroką dowolność. Złote liście sprawdzą się jako dekoracja weselnego stołu, panel ścienny czy miejsce na ulubioną biżuterię.

Wnętrzarski zielnik

Wśród rodzajów liści najczęściej wykorzystywana jest monstera, liść, który nietrudno odnaleźć w aranżacjach ostatnich sezonów. Kroku dotrzymują jej ginkgo oraz nenufary. Okraszone złotą poświatą prezentują się bardzo oryginalnie, tworząc eklektyczny, nieopatrzony dodatek do wnętrz.

Liście zielone jak kameleon?

Motyw złotych liści najczęściej łączy się  w aranżacjach z zielenią, bielą i czernią. Jest to połączenie sprawdzone, dzięki któremu nie musicie bać się o wnętrzarskie faux paux. Pozłacane liście odnaleźć można również w innych zestawieniach kolorystycznych. Wpasowują się niczym kameleon w dosłownie każdą paletę barw. Nam szczególnie podoba się jej blask na tle przygaszonej purpury oraz szarości.

Ubierz wnętrze w złoto

Wspomniane kolory dodają jej wówczas majestatyczności i dostojności. Wspomniany motyw z łatwością łączy się także z wszelkiego rodzaju materiałami oraz tkaninami takimi jak welur, len, jedwab czy tweed.

Inspirujące złote liście

Powiązanie naturalności z nutą luksusu jakie dają barwione na złoto liście z pewnością zainspiruje wielu z naszych czytelników. Czy znajdziecie się wśród tego zacnego grona?

Obrazy z motywem złotych liści:

geometryczny obraz z motywem róż i złotych liścifotoobraz z motywem złotego liściaobraz ze złotymi liśćmi - Złote liście we wnętrzach – najmodniejszy trend tego roku!obraz ze złoto-zielonymi liśćmi - Złote liście we wnętrzach – najmodniejszy trend tego roku!

egzotyczny obraz ze złotymi liśćmi - Złote liście we wnętrzach – najmodniejszy trend tego roku!motyw botaniczny ze złotymi liśćmi - Złote liście we wnętrzach – najmodniejszy trend tego roku!tropikalny obraz ze złotymi liśćmi - Złote liście we wnętrzach – najmodniejszy trend tego roku!fotoobraz ze złotymi liśćmi - Złote liście we wnętrzach – najmodniejszy trend tego roku!

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. Zaspałem i dlatego nie wiedziałem o tym trendzie. Mam nadzieję, że tej jesieni uda mi się odrobić tą zaległość. Myślę, że znajdę kilka złotych liści na ładnie prezentujący się bukiet lub kompozycję liści.

  2. Wszystkie złote ozdoby są piękne 🙂 trzeba jednak trochę uważać z ich ilością, bo bardzo łatwo przesadzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.