Motyw Nowego Jorku – 6 inspirujących grafik

Nowy Jork inspiracją dla sztuki

Nowy Jork to destynacja, która pozostaje w marzeniach wielu z nas. Metropolia stanowiąca inspirację dla milionów ludzi nęci ogromem możliwości – zarówno turystycznych jak i tych związanych z codziennym obcowaniem z urokami miasta. Motyw Nowego Jorku, zwanego „Big Apple” często wykorzystywany jest w dekoracji nowoczesnych wnętrz. Nowojorska architektura gości głównie na motywach tapet i obrazów. Ponadto, wykorzystuje się ją na innych elementach dekoracyjnych jak na przykład figurki czy obicia mebli. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić Wam kilka najciekawszych grafik, jakie do tej pory udało nam się dodać do naszej kolekcji.

Pocztówka z Nowego Jorku

Nowy Jork w stylu vintage - 6 inspirujących grafik z motywem Nowego Jorku

Po pierwsze, pragniemy zaproponować Wam graficzną pocztówkę z Nowego Jorku w stylu retro. Panorama imponująco wysokich wieżowców została zestawiona z wintydżowymi elementami okraszonymi tonami mięty i zieleni. Ten obraz doskonale sprawdzi się w salonach i sypialniach w nowoczesnym wydaniu. Co więcej, korzystnie wypada na tle turkusów i bieli.

Barwny Nowy Jork

kolorowy Nowy Jork - 6 inspirujących grafik z motywem Nowego Jorku

Kolejny obraz docenią właściciele nowoczesnych biurowców. Ta grafika ożywi bezduszne wnętrza korporacji, nadając im pozytywny ton. Co więcej, podkreślą również ich światowy charakter. Barwna kolorystyka będzie doskonałą przeciwwagą również do minimalistycznych wnętrz w których brakuje odrobiny polotu i szaleństwa.

Motyw Nowego Jorku w nowoczesnym wnętrzu

Obraz z Mostem Brooklińskim - 6 inspirujących grafik z motywem Nowego Jorku

Po trzecie, stawiamy na grafikę, która prezentuje dostojną architekturę mostu Brooklińskiego. Wykonana jest w majestatycznych brązach. Odnajdzie swoje miejsce w ultranowoczesnych salonach w których królują skórzane zestawy wypoczynkowe i meble na wysoki połysk.

Symbole Nowego Jorku

Drogowskazy w Nowym Jorku - 6 inspirujących grafik z motywem Nowego Jorku

Nowojorskie drogowskazy to charakterystyczny nowojorski atrybut, który również zagościł na jednym z naszych obrazów. Charakterystyczny motyw Nowego Jorku oraz jego uniwersalna forma sprawia, że możecie powiesić go w wielu kobiecych wnętrzach w których dominują odcienie różu i złota.

Okno na nowojorską architekturę

okno w Nowym Jorku - 6 inspirujących grafik z motywem Nowego Jorku

Przedostatnie dzieło stworzyliśmy z myślą o industrialnych aranżacjach. Rozpościerający się widok z nowojorskiego drapacza chmur idealnie komponuje się z ceglaną ścianą i musztardowymi dodatkami. Dodatkowo, użyta na nim sepia stanowi balans dla mocnych, kontrastowych tonów wykorzystanych w aranżacji.

Nowojorskie taksówki

fotoobraz z żółtymi nowojorskimi taksówkami - 6 inspirujących grafik z motywem Nowego Jorku

Biorąc pod lupę nowojorską tematykę nie możemy pominąć jej nieodzownego symbolu – żółtych taksówek. Fotoobraz zestawiony z dębową podłogą oraz pomarańczową kanapą nada Waszym wnętrzom eklektycznego charakteru.

Podsumowując, nowojorskie motywy to uniwersalny pomysł na wystrój wnętrza. Czy Wy jesteście fanami motywów zaczerpniętych z Nowego Jorku? Tradycyjnie zachęcamy do podzielenia się opinią w komentarzach.

Grafiki wykorzystane w wizualizacjach, które możesz wykorzystać w aranżacji własnego wnętrza:

obraz z nowojorskimi drogowskazami fotoobraz z widokiem z okna na nowy jork fotoobraz z mostem brooklińskim fotoobraz z żółtymi taksówkamiobraz z nowym jorkiem w kolorze

obraz z nowym jorkiem w stylu vintage

← Previous post

Next post →

5 Comments

  1. Grafika zdecydowanie w moim stylu. To co lubię 😉

  2. Druga grafika jest cudowna 🙂 idealnie pasuje do wnętrz, które chcemy nieco ożywić

  3. przepięknie to wygląda

  4. Cudowne grafiki, mi najbardziej przypadła przedostatnia grafika

  5. NY jako motyw obrazu. Mnie najbardziej podoba się ten z pomalowanymi na kolorowo wieżowcami. Jednak czy zawisł by w moim pokoju tego nie wiem, jakoś jestem zwolennikiem żywej natury na obrazach tj. pejzaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.