Wnętrze lustrzanym odbiciem duszy – 6 sposobów na lustro we wnętrzu

Lustro – bez tego elementu wystroju nie wyobrażamy sobie łazienki i przedpokoju. Łączy w sobie cechy zarówno praktyczne jak i dekoracyjne. Jak można je pomysłowo wykorzystać? Zobaczcie sami!

Tworzymy własną galerię luster

Lustra mogą stać się prawdziwym dziełem sztuki i designerskim smaczkiem zarazem. Jak to uczynić? Wystarczy kupić kilka luster różnej wielkości i ułożyć je w bliskiej odległości na różnych wysokościach tak, by tworzyły spójną całość. Taki trik urozmaici pomieszczenie i nada mu głębi. Na zdjęciach aranżacji przedstawiamy pomysły na galerię przy wykorzystaniu okrągłych luster, które są hitem ostatniego sezonu. Przy tworzeniu galerii nie trzeba ograniczać się jednak do ich jednego typu. Możemy pobawić się używając takich o różnych kształtach i wielkościach. Jedyne o czym musimy pamiętać to to aby lustra pasowały do siebie pod względem stylu. Jeśli wybieramy lustra bez ram – poprzestańmy na tym. Jeśli podobają Wam się strojne ramy – starajmy się, by były one w jednym kolorze i w podobnej estetyce.

okrągłe lustra - salon

okrągłe lustra salon

okrągłe lustra - salon

Powiększamy przestrzeń

Niezrównaną zaletą luster jest fakt, że można za ich pomocą „powiększyć przestrzeń”. Na pewno zaobserwowaliście to w niejednym sklepie odzieżowym. Lustra o bardzo dużych rozmiarach nadają wnętrzom iluzji dodatkowych metrów kwadratowych. Jest to pomysł idealny do wykorzystania na małych przestrzeniach. Szczególnie efektowne jest to w łazienkach, gdzie podłużny pas luster dookoła pomieszczenia optycznie je wydłuża. Podobny efekt możemy uzyskać decydując się w sypialni na dużą szafę z lustrami.

lustra łazienkowe

lustra łazienkowe

lustra łazienkowe

lustro sypialnia

2 w 1

Pomysły na lustra bywają czasami bardzo nietypowe. Wykorzystywane są w różnych elementach wystroju takich jak łóżka, szafy, a nawet… kafelki. Tym sposobem przedmioty w naszym mieszkaniu lepiej odbijają światło, spełniają we wnętrzu podwójną funkcję 😉

szafa lustro

lustro sypialnia

lustrzane kafelki w kuchni

Domowy Wersal

Nie ma nic piękniejszego, niż lustro przyozdobione piękną ramą. To element wykorzystywany w romantycznych wnętrzach w stylu Shabby Chic oraz klasycznych, eleganckich wnętrzach. Zwykłym lustrom nadają nieprzeciętnej urody i efektowności. Zazwyczaj jednak są bardzo drogie. Można jednak stworzyć takie lustro samemu, nie wydając olbrzymiej sumy pieniędzy. Jak to zrobić? Zakupić najzwyklejsze lustro bez ramy i udać się na najbliższe targi staroci. Jesteśmy pewni, że znajdziecie na nich cudne ramy, które „po lekkim tuningu” (np. pomalowaniu białą lub złotą farbą) staną się wizytówką Waszego mieszkania.

lustro - shabby chic

lustro w ramie

lustro w ramie

Witamy w Hollywood

Podświetlane lustra kojarzą się z garderobami wielkich gwiazd. Są szczególnie użyteczne dla wszystkich Pań, które wykorzystują lustra w trakcie wykonywania makijażu. Pozwolą Wam poczuć się jak Angelina Jolie przed wielką galą. To namiastka luksusu w zasięgu ręki!  😉

podświetlane lustro

Lustra stojące

Na ogół przyjęło się, że lustra powinny wisieć na ścianach. Coraz częściej wykorzystuje się jednak trend, że lustra stoją na podłodze oparte o ścianę. Co daje nam takie wykorzystanie pomysłu? Jeśli zdecydujemy się na duże, podłużne lustro stojące – możemy zobaczyć w nim całą swoją sylwetkę, czego nie możemy zrobić przy pomocy tradycyjnie wiszących luster, gdzie widzimy się zazwyczaj wyłącznie od pasa w górę. Dodatkowo, stojące lustra pozostawiają ciekawy efekt estetyczny.

Lustro stojące w ramie

Lustro stojące w łazience

lustro stojące w ramie

lustro stojące w łazience

Obrazy użyte w aranżancjach

Szafirowe gracje - nowoczesny obraz na płótnie

Mroczny las - nowoczesny obraz na płótnie

Wszystkie kolory podróży - nowoczesny obraz na płótnie

Kwieciste piękności - nowoczesny obraz na płótnie

Kwiaty lawendy w czerwieni - nowoczesny obraz na płótnieStrumień świadomości - nowoczesny obraz na płótnieOgród pozytywnych wibracji - nowoczesny obraz na płótnie

← Previous post

Next post →

7 Comments

  1. Niewielka łazienka wyposażona w wielkie lustro
    zdobędzie kilka dodatkowych metrów

  2. Obrazy z aranżacji robią wrażenie. Piękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.