Styl Industrialny miał swój początek w latach 50′ XX wieku. Przybył do nas zza oceanu, gdzie w czasach recesji starano się zaadaptować stare fabryki na pomieszczenia mieszkalne. Wówczas – przymus wynikający z zapotrzebowań społecznych i ekonomicznych, dziś – oznaka luksusu i ekskluzywności. Jego sztandarowe cechy to chłód, surowa estetyka i minimalizm. Dziś postaramy się przybliżyć Wam charakter tego wyjątkowego stylu. W kilku krokach pokażemy, jak tworzy się piękno w stylu loft.

Wnętrza w stylu industrialnym są zwyczajowo wysokie i przestrzenne. Podział pomieszczeń ogranicza się do minimum. Uzupełnia się je o duże okna, które dodatkowo nadają wrażenia otwartej przestrzeni.

sypialnia - styl industrialnysypialnia - styl industrialny

Kolorystyka LOFT-ów zdominowana jest przez jasne i chłodne barwy. Biele i szarości stanowią bazę, która obowiązkowo musi znaleźć się w tak urządzonym pomieszczeniu. Czasem surowość kolorystyki wnętrz industrialnych uzupełnia się mocniejszym, żywszym akcentem.

salon - styl industrialny

salon - styl industrialny

Przewrotność tego stylu polega na tym, że eksponuje on to, co zazwyczaj staramy się ukryć urządzając mieszkanie. Pierwsze skrzypce grają w nim rury, instalacje, surowe betonowe ściany, kable i cegły.

sypialnia - styl industrialny

gabinet - styl industrialny

sypialnia - styl industrialny

Innym ważnym aspektem jest prostota i minimalizm. Ilość przedmiotów ograniczona powinna być do minimum, a meble ustawione w jednym poziomie – daje to wrażenie porządku i braku niepotrzebnego zagospodarowania przestrzeni.

17101-whd3

salon - styl industrialny

Czym w takim razie udekorować chłodne i surowe wnętrze? Postawcie na wielkie lampy wykonane z aluminium lub metalu, które stylizowane są na fabryczne oświetlenie. Meble wykonać można z pozostałości maszyn fabrycznych lub innych surowych materiałów, takich jak belki czy wsporniki.

sypialnia - styl industrialny

kuchnia - styl industrialny

Materiały używane do dekoracji pomieszczeń w stylu loft to głównie beton, cegła i metal. Nie brakuje w nim również drewna i szła, które uzupełniają surowy charakter wnętrz industrialnych.

salon - styl industrialny

gabinet - styl industrialny

sypialnia - styl industrialny