Wnętrzarskie nowinki – co będzie modne w nowym roku?

Nadszedł rok 2019 – a wraz z nim trendy wnętrzarskie, które lansowane będą przez kolejne 12 miesięcy. Czy najwięksi designerzy wypełnią po brzegi kartki z kalendarza rewolucyjnymi projektami? A może nowy rok stanie pod znakiem płynnego przejścia zeszłorocznych trendów do obecnej nam rzeczywistości? Wszelkie wątpliwości związane z tym tematem postaramy się rozwiać dzisiejszym artykułem, w którym przedstawimy szereg propozycji inspiracji wnętrzarskich jakie przewijają się w szeroko pojętych mediach społecznościowych, na targach wnętrzarskich oraz na łamach topowych magazynów wnętrzarskich.

Living Coral, butelkowa zieleń, a może kobiece pastele?

Największą wnętrzarską niespodzianką już na samym początku roku uraczył nas Instytut Pantone. Living coral to kolor, którego chyba nikt z nas nie spodziewał się ujrzeć we wnętrzarskich showroomach.

Ale Living coral to nie jedyna barwa, która będzie znakiem rozpoznawczym bieżącego roku. Swoje pięć minut przeżywa obecnie butelkowa zieleń, którą chętnie eksploatujemy w domowych aranżacjach. Widoczna jest nie tylko w stylizacjach eko. Projektanci wydobyli jej nasycenie oraz głębię w welurowym wydaniu tapicerskich obić, które pokochały eklektyczne salony. Obok wspomnianych kolorystycznych inspiracji znajdzie się miejsce również na odrobinę delikatnej subtelności.

W sypialniach królować będą nieco przydymione pastele w kobiecej gamie kolorystycznej. Brudny róż przechodzący w akcenty fioletu, ecru oraz stonowane beże będzie można śmiało wykorzystać w budowaniu wizji swoich wymarzonych aranżacji.

Eklektyczny industrializm, naturalne boho czy oryginalny styl Memphis?

Rok 2019 obfitować będzie również w różnorodność w sferze stylistycznej wnętrz. Na szczycie popularności wciąż utrzymywać się będzie ukochany przez nas styl boho, bogaty w naturalne materiały, makramy oraz wiklinowe dodatki.

Uzupełni go swoistego rodzaju hybryda – połączenie stylu eklektycznego i industrialnego. Zespojenie owych konwencji, okraszone surowością betonu architektonicznego, miedzi oraz ciemnej tonacji kolorystycznej zawładnęło w głównej mierze kuchennymi aranżacjami. Białe fronty ustępują miejsca matowym czerniom i ciemnemu drewnu.

Ale to nie jedyne zaskoczenie sezonu. Między wspomnianymi stylami nieśmiało przebija się memphis – postmodernistyczny twór, przeżywający apogeum swojej popularności w latach 80. Ten żywiołowy styl wnętrzarski może sporo namieszać w  sferze dekoracji wnętrz. Połączenie wytworów Bauhausu, Art Deco i Pop art’u – to zestawienie, które z natury nie będzie obojętne przeciętnemu odbiorcy.

Kwiaty czy japońskie motywy?

W najnowszych kolekcjach producentów tapet, obrazów, pościeli oraz innych dodatków wnętrzarskich przodować będą w tym roku motywy japońskie. Cudowne hafty w orientalnym stylu, prezentujące egzotyczne jak na nasze realia ornamentalne bogactwo – czyli dopracowane w każdym calu japońskie krajobrazy oraz dalekowschodnie pagody – to wszystko oczaruje nas swoim pięknem w 2019 roku.

Innym trendem, który lansowany był również w roku poprzednim, to printy prezentujące naturalne kwiaty. Odnajdziemy je głównie na printach tkanin.

Maksymalizm czy gender neutral rooms?

Zupełnie nowym zjawiskiem, które zmieniło o 180 stopni myślenie na temat dekoracji wnętrz jest maksymalizm. Filozofia „less is more” zastąpiona została przewrotnym stwierdzeniem „more is more”. Według owej konwencji wnętrza przepełnione dodatkami, wzorami i fakturami nawiązujące charakterem do konwencji Art-deco i surrealizmu mogą z całym powodzeniem zachwycić.

Rok 2019 z całą pewnością nie będzie unikał kontrastów oraz radykalizmu. Wystarczy spojrzeć na dekorację wnętrz zaaranżowanych według trendu „gender neutral rooms”. Pozbawione wszelakich dodatków wnętrza, które wydać mogą się nadto bezpłciowe, wypływają na okładki wnętrzarskich magazynów high fashion.

Oprócz wspomnianych nowinek we wnętrzach zagości odrobina luksusu. Na obicia kanap oraz foteli powrócą plusz i welur w szlachetnych kolorach.

Błysku dodadzą aranżacjom wszelkie odcienie złota, a wzorzyste kafelki w stylu hiszpańskim zastąpią błyszczące marmury wyścielone tkanymi dywanami w orientalnym stylu. Jak widać, rok 2019 to czas nieoczywistości. Szerokie spektrum stylów, wzorów oraz faktur nie pozwoli na wnętrzarską nudę!

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. Bardzo fajny artykuł miło się czyta. Zdjęcia przepiękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.