Living Coral – wybór ekspertów Instytutu Pantone na rok 2019

Stało się! Instytut Pantone ogłosił, jaki kolor będzie królował w roku 2019. Będzie to Living Coral – barwa, której przypisano same pozytywne atrybuty – afirmację życia, optymizm oraz ekspresję. Wybór podyktowany był szeregiem argumentów wskazujących na to, iż jest to kolor, który swoją świeżością, pozytywnym przekazem, a także brakiem zaszufladkowania do konkretnego stylu podbije serca swoich odbiorców.

Projektanci oraz dekoratorzy z pewną dozą nieśmiałości powoli zaczynają przemycać koralowe akcenty do swoich projektów. Living Coral to kolor nieszablonowy, odkrywczy oraz nietypowy jeśli chodzi o dekorację wnętrz. Idealnie współgra tylko z niektórymi barwami. Jest niezwykle wymagający, co stawia wyzwanie przed każdym, kto zdecyduje się na jego zastosowanie we wnętrzu.

Aby wydobyć jego najwspanialsze walory i głębię połączcie go z akcentami beżu, brązu, bielą lub ecru. Uzyskacie wówczas efekt stonowanej harmonii o nieco wintydżowym charakterze. Można pokusić się także o połączenie go z klasycznym złotem i granatem – wówczas aranżacja zyska na elegancji i szykowności. Dobrze prezentuje się również w duecie z modną ostatnio szałwią lub jasnymi szarościami.

Living coral niechętnie wpisuje się w ramy konkretnego stylu. Jest to zarówno jego zaleta i wada. Z jednej strony możemy próbować przemycać go do różnych konwencji, np. futurystycznych salonów lub eklektycznych jadalni. Z drugiej – ciężko odnaleźć w konkretnym stylu punkt odniesienia, w którym ten koralowy odcień mógłby nie zaburzać stworzonej już wizji przestrzeni.

Living Coral to dominator, który lubi grać w aranżacji pierwsze skrzypce. Nie lubi wabików w postaci kokieterii, ani uwodzenia. Stawia na konkrety, dlatego najlepiej prezentuje się w wersji „total look”. Nie bójcie się zatem odrobiny przesady. Jeśli pomalujecie ściany pokoju na kolor koralowy to śmiało możecie zawiesić na nich grafiki z akcentami tego samego lub podobnego odcienia. Spodobała Wam się koralowa kanapa? Bez zastanowienia dobierzcie do niej dywan w tym samym kolorze urozmaicony konkretnym wzorem. Możecie również zdecydować się na grę odcieniami koloru koralowego. Living Coral w połączeniu z różowo-czerwonymi akcentami stworzy interesujący gradient, który będzie cieszył oko.

Podsumowując, Instytut Pantone postawił w tym roku na coś zupełnie nowego, odkrywczego i inspirującego. Być może pierwsze wrażenie nie będzie spektakularne, jak miało to miejsce w przypadku wspaniałego Ultra Violet z roku 2018. Living Coral to barwa, z którą trzeba się oswoić, lecz gwarantujemy Wam, że gdy tylko odnajdziecie w niej jej piękno i istotę, nie będziecie się chcieli z nią rozstać.

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Living Coral to świetna barwa pasująca do mnie idealnie. Chętnie kupię koc w tym kolorze i na tą barwę pomaluję ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.