Mroźna zima skuła lodem ulice, pokryła śniegiem korony drzew. Drzewa i kwiaty w letargicznej hibernacji skryły się pod białym puchem, lecz nie oznacza to, że całe piękno natury znikło i nieśmiało pojawi się dopiero z pierwszymi oznakami wiosny. W dzisiejszym artykule postaramy się udowodnić, że to właśnie zima maluje najpiękniejsze krajobrazy. Przepiękne mroźne pejzaże zainspirowały nas do zebrania kilku projektów, które bezsprzecznie hołdują zimie. Wbrew pozorom nie będą jedynie sezonową ozdobą Waszego wnętrza. Sprawdźcie sami!

„Królowa śniegu”

portret kobiety - zima

Minimalistyczne, skandynawskie wnętrze udekoruje wielowymiarowa grafika na płótnie, pt. „Królowa śniegu”. Przepiękny kobiecy portret połączony w spójną całość z zimowym, leśnym pejzażem odmieni wystrój prostych, szwedzkich aranżacji. W kontraście do zimnych tonacji wnętrza proponujemy powiesić obraz nad kominkiem. Ten prosty zabieg pozwoli na podbicie efektu przytulnego wnętrza utrzymanego w myśl filozofii Hygge.

„Kraina wiecznej zimy”

zimowy abstrakcyjny pejzaż na płótnie

Co łączy styl industrialny z zimą? Nad odpowiedzią nie trzeba się zbyt długo zastanawiać. Surowość oraz chłodna kolorystyka to dwie cechy, które są wspólnym mianownikiem obu z nich. Zimowy pejzaż utrzymany w surrealistycznym klimacie doskonale uzupełni  więc wystrój niejednej loftowej aranżacji. Motyw natury dodatkowo przełamie nieco konwencję industrialnego charakteru wnętrza, gdzie w sporej mierze używane są nieorganiczne elementy wystroju.

„Incepcja”

zimowy i jesienny pejzaż na płótnie

Ta propozycja sprawdzi się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnie urządzonych salonach. Grafika łączy bowiem w sobie walory obu stylów. Z jednej strony zaobserwować możemy tutaj element nowoczesności – wykorzystanie zjawiska wielowymiarowości – a z drugiej strony tradycyjnych motywów roślinnych. Wspomniana dekoracja ścienna doskonale współgra z paletą błękitów, czernią a także naturalnym drewnem i kamieniem.

„Piękno gór”

geometryczne zimowe góry na obrazie

Nowoczesna, geometryczna grafika na płótnie, która sprawi, że we własnym domu poczujecie się jak w przytulnym pensjonacie w samym sercu Zakopanego. Nowoczesne trójkąty w przeciwwadze do skalistych surowych gór, okraszone tonami szarości to pomysł na dekorację wnętrza w oryginalnym wydaniu. Zalety tego projektu docenią amatorzy stylu nowoczesnego, skandynawskiego jak i industrialnego.

„Zimowy poranek”

zimowy pejzaż do salonu

„Zimowy poranek” to z pewnością najbardziej malowniczy pejzaż z którym do Was dzisiaj przychodzimy. Słońce przebijające się przez wachlarz drzew odbija się tysiącami refleksów, tworząc przepiękną tęczę kolorów. Pięknie prezentować się będzie nawet w towarzystwie nowoczesnych mebli w połysku!

„Pingwin Cezary”

obraz z pingwinem do dziecięcego pokoju

Wśród dzisiejszych propozycji nie mogło zabraknąć czegoś dla najmłodszych. Obraz na płótnie z motywem pingwinka na nartach z pewnością przypadnie do gustu Waszym pociechom. Owa dekoracja ścienna doskonale wkomponuje się we wnętrza w pastelowych tonach. Szczególnie dobrze współgra z odcieniami mięty, jasnego błękitu oraz szarości.

„Styczeń w Petersburgu”

zimowa abstrakcja do sypialni

Przed Wami abstrakcja, która jest jednym z tych projektów, który urzeka od pierwszego wejrzenia. Ze względu na swój nowoczesny charakter stanie się całoroczną ozdobą Waszego „em”. Jeśli przyjrzymy się nieco bardziej, dostrzeżemy pokryte śnieżnobiałym śniegiem gałęzie drzew w gęstym lesie. Ta zimowa propozycja dekoracji ściennej doskonale odnajdzie się w eleganckich, eklektycznych aranżacjach.

„W krainie lodu”

zimowy fotoobraz do sypialni

Ostatnia z dzisiejszych propozycji to fotoobraz na płótnie równie magiczny jak pierwsza gwiazdka na wigilijnym niebie. Ten piękny kadr stworzyła sama matka natura, a my postanowiliśmy uwiecznić ją w ramach obrazu na płótnie. Cudowny element zimowej aury, który z powodzeniem może stanowić element wystroju sypialni i salonu.

Jak podobają się Wam przestawione w dzisiejszym artykule obrazy? Czy jesteście zdania, że spełnią swoją rolę całorocznej dekoracji ściennej? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach 😉

Obrazy wykorzystane w artykule:

obraz z zimowym pejzażem tradycyjny obraz z motywem zimowym geometryczne góry do salonu zimowy krajobraz w lesie na obrazie obraz z pingwinem dla dzieci abstrakcja w szarościach i bieli fotoobraz z motywem zimowym

zimowy portret w stylu skandynawskim