Wielkanocne pogotowie wnętrzarskie – 6 pomysłów na świąteczną dekorację last minute

Wielkanocne dekoracje wnętrzarskie

Święta Wielkanocne już w ten weekend. Jesteśmy pewni, że wielu z Was tonie właśnie w codziennych obowiązkach, przytłoczeni dodatkowo wizją przygotowywania świątecznych specjałów. Jeśli pośród tego natłoku zajęć nie mieliście czasu pomyśleć jak udekorować mieszkanie z okazji Wielkanocy, to możecie być już spokojni. Przygotowaliśmy dla Was porcję dekoracyjnych inspiracji, spośród których być może wybierzecie coś dla siebie. Każda z propozycji jest łatwa w wykonaniu a jej efektowność z pewnością zaskoczy wielu z Waszych gości. Stwórz świąteczną dekorację, która pozytywnie zaskoczy Twoich gości!

Świecznik z wytłoczki na jajka

Pierwsza ozdoba to świecznik wykonany z wytłoczki na jajka. Wierzymy, że przed Świętami Wielkanocnymi jest ono w każdym polskim domu 😉 Skorupki od jajek, które wykorzystaliśmy do przygotowania jednej ze świątecznych potraw posłużą nam jako świeczniki. Pomiędzy nimi wystarczy umieścić kilka gałązek kwitnących w naszych ogrodach kwiatów. Opcjonalnie, można uzupełnić kompozycję kilkoma przepiórczymi jajkami lub delikatnymi ptasimi piórkami. Taka dekoracja szczególnego charakteru przybierze we wnętrzach urządzonych w rustykalnym stylu.

Wielkanocna dekoracja na stół

Druga z dekoracji jest dziecinnie prosta w wykonaniu. Do jej przygotowania będziemy potrzebować podłużnego bloku drewna. Być może pozostał Wam jakiś z remontu, lub uzyskacie go z mebla, który chcieliście wyrzucić na śmietnik. Według preferencji może to być drewno bejcowane, bielone lub w formie naturalnej. Umieszczamy na nim malutkie gniazdka z gałązek, wstążek lub jutowego sznurka. Na każdym gniazdku stawiamy kolorową pisankę. I gotowe!

Świąteczne wazony

Kolejna propozycja na świąteczną dekorację to zdecydowanie wersja minimalistyczna. Mimo swojej ascetycznej formy prezentuje się naprawdę wystawnie i elegancko. Na tacy z naturalnego kamienia umieszczamy trzy wazony w kształcie jajek a w każdym z nich bukiecik gipsówek. Taka dekoracja z pewnością odnajdzie się znakomicie w kobieco urządzonych wnętrzach.

Personalizowane pisanki

Drugą propozycją w obrębie stylu minimalistycznego reprezentuje powyższa fotografia. Na środku stołu umieszczamy kilka gniazdek uwitych z rozmarynu a na nich jajka z wielkanocnymi napisami. Dodatkowo taką ozdobę możemy umieścić każdemu z gości na jego talerzyku, podpisując każdą pisankę imieniem. Napisy możecie wykonać ręcznie lub wykorzystać do tego wytłaczarkę od napisów.

Rustykalne gniazdko

Przedostatnia propozycja to kolejny ukłon w stronę natury. Krążek brzozowego drewna posłuży nam jako podstawka. Wbijamy na jego krawędziach gwoździki lub kawałki drucików wokół których będziemy przeplatać gałązki bazi. Do środka wkładamy białe jajeczko oraz piórko i ozdoba gotowa.

Na koniec pozostawiliśmy naprawdę wiosenną kompozycję. Jest nią kwietnik, który łatwo możecie odtworzyć w domowym zaciszu. Potrzebujecie tylko drucianego koszyka, który wypełnicie sztucznymi jajkami (plastikowymi lub styropianowymi). Pośród nich ułóżcie sztuczne kwiaty w ulubionej konfiguracji i kolorystyce.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Wam do gustu. Jeśli zdecydujecie się wykonać którąś z nich własnoręcznie to zachęcamy do podzielenia się efektem. Więcej inspirujących pomysłów znajdziecie na serwisie Pinterest. Tymczasem Wszystkim naszym czytelnikom i klientom życzymy zdrowych i radosnych świąt!

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Na przyszłe święta stroik z brzozowego krążka na pewno zagości na moim stole. Jest uroczy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.