Dziś na naszej tapecie kolejny z kolorów, który zawojował świat dekoracji wnętrz. Przez długi czas niedoceniany, nieco w cieniu szeroko lansowanych trendów kolorystycznych. Od niedawna, za sprawą fali popularności stylu botanicznego ma swoje pięć minut. Mowa o kolorze butelkowej zieleni – barwie łączącej w sobie szlachetność i wyrazistość. W dzisiejszym artykule pragniemy skupić się na kreowaniu duetów kolorystycznych, dzięki którym butelkowa zieleń wydobywa swoją prawdziwą głębię i  koloryt! 😉

ZIELEŃ I ZŁOTO

Zestawienie, które nadaje estetycznej krasy. Ciemna zieleń w połączeniu ze złotem to synonim luksusu i elegancji. Mariaż ten wykorzystywany jest często w stylu art-deco oraz glamour. Ze względu na swoją wystawną prezencję w nadmiernej ilości może przytłaczać wnętrze. Decydując się na ten kontrast, ograniczmy się do pojedynczego elementu we wnętrzu, np. obrazu lub kanapy. Jeśli zastanawiacie się jednak co zrobić z resztą aranżacji to podpowiadamy, że połączenie butelkowej zieleni ze złotem doskonale sprawdza się, gdy dodamy do niego elementy jasnego marmuru, oraz naturalnego drewna.

ZIELEŃ I ŻÓŁCIENIE

Wyrazistość butelkowej zieleni zestawiona z nasyconym, przygaszonym odcieniem żółci lub koloru musztardowego daje efekt nieopatrzonej nowoczesności. W duecie z nieco bardziej bladym odcieniem żółci odnajdzie się bez problemu w stylu eklektycznym lub kolonialnym. Jest to więc para kolorów, która znajdzie zastosowanie w wielu typach wnętrz.

ZIELEŃ I BEŻ

Kompozycja ciemnej zieleni z odcieniami wanilii, koloru kremowego lub latte pozwoli uzyskać naturalne wykończenie wnętrza. Wykorzystać można je we wnętrzach rustykalnych lub modnych ostatnio aranżacjach afrykańskich. Paleta kolorów ziemi sprzyja budowaniu we wnętrzu spokoju, harmonii i porządku. Jeśli lubicie wyważone i neutralne wnętrza to połączeniu butelkowej zieleni i odcieni beżu będzie dla Was dobrym rozwiązaniem.

ZIELEŃ I NIEBIESKI

Prawdziwej wytworności doda butelkowej zieleni paleta barw szlachetnych. Wśród nich niezwykłą rolę mogą odegrać: chaber, granat, błękit pruski, kobalt oraz szafir. Na ich podstawie stworzycie niezwykle wytworne, pałacowe wnętrza. W towarzystwie tych dwóch dystyngowanych barw powinniśmy znaleźć miejsce dla chromowanych oraz pozłacanych wykończeń oraz welurowych, pluszowych materiałów.

ZIELEŃ I… ZIELEŃ

Zestawianie ze sobą różnych odcieni zieleni charakterystyczne jest dla stylu botanicznego. Tropikalne akcenty w postaci liści mostery czy bananowca, a także ziołowe kompozycje ubogacą stanowcze kontrasty kolorystyczne w gamie zieleni. Aranżację „total look” w kolorze zieleni przełamać można delikatnymi dodatkami wnętrzarskimi w kolorze jasnego brązu, beżu, bieli lub złota.

Jak widać, kolor butelkowej zieleni może przybrać przeróżny charakter, gdy tylko zestawimy go z kontrastową lub uzupełniającą barwą. Doskonale czuje się również, gdy na jego podstawie kreuje się kolorystyczny gradient. Które z prezentowanych rozwiązań przemawia do Was najbardziej?

Obrazy w odcieniu butelkowej zieleni:

obraz w kolorze butelkowej zieleni i złotaobraz w kolorze butelkowej zieleni i żółciobraz w kolorze butelkowej zieleniobraz w kolorze butelkowej zieleni i beżu