neonowy napis w sypialni

Kojarzymy je z największymi metropoliami świata – Tokio, Nowym Jorkiem czy Las Vegas. Neony to wizytówka także niektórych polskich miast – Katowic i Warszawy. W tym ostatnim poświęcono im nawet muzeum, w którym podziwiać możemy jak zmieniała się na kartach historii ich estetyka i forma. Wbrew powszechnej konwencji neony nie są wyłącznie oprawą przydrożnych barów czy sklepów. Ich wyjątkowość doceniona została także w najbardziej luksusowych apartamentach świata.

neonowy napis do łazienki

Neonowe struktury z niezwykłym sprytem przeniknęły ze sfery użytkowej do sfery dekoracyjnej. Ich potencjał został wykorzystany na nowo zarówno we wzornictwie stylu nowoczesnego jak i w odrestaurowanej formie – w stylu retro. Największą popularnością na naszym rodzimym rynku cieszą się neonowe ozdoby z lat 50/60 odznaczające się niezwykłym kunsztem artystycznym.

podświetlony napis do jadalni

Neony to wdzięczny materiał dekoracyjny. Pojedyncze litery, napisy, sentencje, logotypy, kształty – z neonów można wyczarować praktycznie wszystko. Kopalnią pomysłów na neonową dekorację jest oczywiście pinterest . Każdą taką ozdobę można wykonać na zamówienie. Koszt takiej dekoracji szacuje się od 60 do 120 zł za metr.

obraz z motywem neonowego napisu do salonu

Neonowe napisy stały się również inspiracją dla naszych obrazów na płótnie. To ciekawa ozdoba salonu, sypialni a nawet kuchni!

obraz z motywem neonu do salonu

A co Wy uważacie o takiej formie ozdoby ścian w mieszkaniu?

obraz z motywem neonu do salonu

O innych ozdobach ścian możecie przyczytać na blogu Morizon, gdzie mieliśmy przyjemność zagościć z naszym wpisem o inspiracjach na ozdobę ścian!