Rose gold to kolor, który subtelnie i z gracją wkroczył w sferę trendów wnętrzarskich na rok 2017.  Choć z pozoru może wydawać się, że to kolejny ton tworzący gamę kolorystyczną stylu glamour to zaskoczyć może Was jego zdolność dopasowywania się do szerokiego spektrum wnętrzarskich stylów.

rose gold

Jak powstaje kolor rose gold?

To kolor, który uzyskany został na mocy scalenia szlachetnego złota z ciepłą poświatą miedzi. W następstwie tego połączenia otrzymujemy przepiękny odcień o lekko różowawym zabarwieniu, któremu towarzyszy niesztampowy metaliczny połysk.

geometryczny świecznik w kolorze rose gold

Gdzie go wykorzystać?

Rose gold jest niekwestionowanym królem dodatków. Odcień ten odnajdziemy na mniejszych ozdobach (świecznikach, figurkach, sztućcach) jak również na tych nieco większych detalach (żyrandole, blaty stolików). Ta miedziana barwa korzystnie prezentuje swoje walory w wintydżowym wzornictwie, lecz prawdziwej oryginalności dodają mu nowoczesne, geometryczne kształty.

obraz z napisem

W jakim stylu go użyć?

Jak wspomnieliśmy we wstępie – rose gold to perełka, która niczym kameleon przenika do niemal każdego stylu wnętrzarskiego. Jego uroki docenił styl retro, nowoczesny, eklektyczny oraz minimalistyczny. Różane złoto dodaje wnętrzom wytworności a zarazem przytulności typowej dla ciepłych barw.

naczynia w kolorze rose gold

Z czym go łączyć?

Gdy postawicie sobie pytanie: z czym komponować odcień rose gold, śmiało odpowiemy Wam, że wybór choć zawężony, jest bardzo różnorodny. Połysk różanego złota wspaniale wydobędą biel i czerń. Lekkości dodadzą mu wszelkie pastele, a w szczególności pudrowy róż i beże. Pięknie komponuje się również z głęboką zielenią.

stolik w kolorze rose gold

A jak Wam podoba się odcień rose gold? Czy dla Was również jest on topową barwą roku 2017, która powinna zdetronizować osławioną już zieleń pantone?

geometryczny żyrandol w kolorze rose gold