Choć są jedynie dekoracyjną częścią wystroju sypialni, ich dobór ma kluczowe znaczenie dla uzyskania satysfakcjonującego efektu wizualnego tego pomieszczenia. Wzorów i deseni dostępnych są całe tysiące. Jak jednak wśród takiego wyboru odnaleźć coś wartego uwagi, a przede wszystkim pasującego do naszego wystroju?

Najważniejsza jest konsekwencja. Jeśli decydujemy się na wnętrze w stylu prowansalskim to wybierzmy motyw kwiatowy, gdy wystrój opieramy na stylu skandynawskim – pozostańmy przy bielach, szarościach i innych neutralnych barwach. Przy doborze pościeli nie może być miejsca na jakąkolwiek przypadkowość. Choć styl i konsekwentne trzymanie się zasad w nim panujących stoją po jednej stronie to po drugiej napotkamy nowo nadciągające trendy i pokusa do wykorzystania ich pod własnym dachem.

Poniżej pięć najmodniejszych printów tego lata. Pomożemy Wam dopasować je do Waszych mieszkań. Gwarantujemy, że są na tyle uniwersalne, że z łatwością dopasujecie któryś z nich do swojego wystroju.

  • Pościel z motywem liści – ten print pięknie prezentuje się we wnętrzach eko i minimal. Jest na tyle przyciągający wzrok, że może śmiało zagrać pierwsze skrzypce w wystroju każdej sypialni;

pościel z motywem liści

  • Czarno-białe pasy – ten wzór powiększy optycznie małą sypialnię. Sprawdzi się w monochromatycznych wnętrzach;

pościel w czarno-białe pasy

  • Motywy kwiatowe – są na tyle wdzięczne, że pasują do różnych aranżacji. Możemy je wykorzystać w tradycyjnym wnętrzu, prowansalskiej sypialni, a także w skandynawskiej stylizacji;

pościel z motywem kwiatowym

  • Pościel jednokolorowa – jest przydatna, gdy chcemy nieco ostudzić wystrój sypialni w której wykorzystaliśmy już, np. mocne kolory lub dostateczną ilość wzorów i printów;

c

  • Pościel w kolorze ściany – to rozwiązanie sprawdza się jedynie w przypadku, gdy dobierzemy kontrastujący odcień tej samej barwy lub gdy pościel wzbogacona jest o print, który ożywia całość i sprawia, że nie jest ona nudna i przewidywalna.

pościel w kolorze ściany

Przy wyborze pościeli bardzo ważne jest z jakiego materiału wykonane są poszewki. W zimowe wieczory ogrzeje nas wełna i flanela, w upalne noce uczucie chłodu dostarczy jedwab lub satyna. Niektóre z materiałów mają specyficzne właściwości i dlatego:

  • jeśli nie lubujemy się w prasowaniu pościeli to zrezygnujmy z pościeli bawełnianej i lnianej a zakupmy tą wykonaną z kory;
  • gdy dokuczają nam dolegliwości alergiczne z ukojeniem pospieszą mikrofibra, jedwab lub wełna;
  • kiedy chcemy, by pościel oddychała i dobrze odprowadzała wilgoć to zdecydujmy się na bawełnę, mikrofibrę lub pościel bambusową.

Dajcie znać w komentarzach czy nasze drobne wskazówki pomogły Wam wybrać idealną pościel do Waszych sypialni!