Hiszpańska ornamentyka odznacza się klasyczną elegancją i orientalnym wdziękiem. Nic więc dziwnego, że stała się ona wnętrzarskim trendem tego roku. Hiszpańskie wzory odnajdziemy głównie na dekorach kafli w kuchniach i łazienkach. Coraz częściej wykorzystywane są również na innych elementach dekoracyjnych, na przykład jako wzór tapety lub okleiny salonowych mebli.

płytki hiszpańskie w łazience

Oryginalne hiszpańskie kafle – oprócz nietuzinkowego designu – wyróżnia także jakość. Wysoki poziom parametrów technicznych takich jak twardość, klasa ścieralności, antypoślizgowość oraz zadowalający stopień nasiąkliwości został osiągnięty dzięki wykorzystaniu najlepszych rozwiązań technologicznych i materiałowych. Wymienione czynniki złożyły się na prawdziwy sukces hiszpańskich kafli na arenie międzynarodowej. Hiszpańskie płytki stały się prawdziwie luksusowym elementem dekoracyjnym. Fakt, że ilość ich zwolenników rośnie, możemy obserwować także w polskich wnętrzach.

płytki hiszpańskie w łazience

Południowe wzornictwo wyróżniają w szczególności geometryczne oraz roślinne motywy, marokańskie dekory jak również szeroka gama kolorystyczna (od wintydżowych szarości i brązów po żywe barwy). Aktualnie na polskim rynku dostępne są kafle takich producentów jak Vives, Aparici czy Geotiles.

płytki hiszpańskie w kuchni

Decydując się na zakup tych stylowych materiałów musimy liczyć się z nieco wyższym kosztem, jaki poniesiemy. W porównaniu do dużych marketów budowlanych oferujących materiały innych producentów możemy zauważyć wyraźny rozstrzał pomiędzy widełkami cenowymi. Oczywiście należy pamiętać, że decydując się na luksusowy towar stawiamy tym samym na jakość wykonania i trwałość materiału – w związku z tym produkt z założenia będzie służyć nam długie lata.

kolorowe płytki hiszpańskie

A jak Wam podobają się hiszpańskie zdobienia? Zdecydowalibyście się na nie w swoich aranżacjach?