Japoński design w nowym wydaniu

Nurt maksymalizmu porwał wielu amatorów dekoracji wnętrz, lecz są wśród nich też tacy, którzy mimo wszystko dążą do osiągnięcia w aranżacjach swoistej równowagi i balansu. Ten komfort zdecydowanie da Wam styl Japandi. To prąd wnętrzarski łączący w sobie elementy skandynawskiej prostoty i japońskiego funkcjonalizmu, który stanowi jeden z najnowszych trendów w dekoracji wnętrz. Jego filary to prostota, czystość formy oraz co zaskakujące – niebywała przytulność. Co przeważyło nad tym, że Japandi pokochało tak wielu z nas? Zdecydowanie fakt, że czerpie on  z obu stylów to co najlepsze!

Przytulność wpleciona w minimalizm

Po pierwsze, wnętrza w stylu Japandi charakteryzuje niebywała prostota. Jest mocno minimalistyczny, ale poprzez formę i materiały, którymi się posiłkuje nie brakuje mu ciepła, którego szukamy w domowych aranżacjach. Dzieje się to między innymi za sprawą naturalnego drewna i rattanu. Odnajdziemy je między innymi w formie plecionych koszy czy żyrandoli.

Funkcjonalność stylu Japandi

Po drugie, połączenie wspomnianych surowców z elementami beżu, bieli, czerni a nawet betonu architektonicznego daje w rezultacie efekt przytulności. Dzięki temu czujemy się bezpieczni i szczęśliwi. Wnętrzarska hybryda stylów jaką jest Japandi przecina się w punkcie pragmatyzmu. Zarówno styl skandynawski jak i japoński stawiają na funkcjonalizm przedmiotów i przestrzeni. Oba style są również powściągliwe jeśli chodzi o dodatki dekoracyjne.

Orientalna naturalność we wnętrzu

Oprócz przytulnych skandynawskich narzut, tkanych na płasko chodników w delikatnych kolorach szarości lub bieli odnajdziemy tutaj charakterystyczne dla Japonii niskie stoliki czy bambusowe żaluzje. Do wnętrz o charakterze skandynawsko-japońskim zawitać może również odrobina roślinności. Zazwyczaj przybiera ona formę pojedynczych gałęzi umieszczonych w prostych wazonach. Innym razem całość dopełni drzewko bonsai otaczane kultem wśród japońskiej społeczności.

Inspirujący styl Japandi

Podsumowując, styl Japandi to kwintesencja prostoty połączonej z przytulnością. Jesteśmy pewni, że odnajdziecie wśród jego walorów te, których szukacie urządzając swoje wnętrze. Jeśli szukacie więcej inspiracji, zachęcamy do odwiedzenia strony Miśkiewicz Design, gdzie architekci stworzyli przepiękny projekt domu w stylu Japandi. Ponadto, serdecznie zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na temat przedstawionej wnętrzarskiej filozofii w komentarzach ;-)! Jesteśmy bardzo ciekawi jak Wam się podoba ten wnętrzarski trend.


Obrazy w stylu Japandi, które możecie wykorzystać w swoich aranżacjach:

japoński krajobraz z drzewemobraz z żurawiami wśród tatarakubeżowy obraz z kwiatem wiśni - styl japandi hybryda kultur w minimalistycznym wydaniuminimalistyczna abstrakcja - styl japandi hybryda kultur w minimalistycznym wydaniuobraz z drzewem wiśni - styl japandi hybryda kultur w minimalistycznym wydaniuobraz z abstrakcyjną falą - styl japandi hybryda kultur w minimalistycznym wydaniuobraz z motywem żurawii na beżowym tle - styl japandi hybryda kultur w minimalistycznym wydaniuobraz z motywem bambusa - styl japandi hybryda kultur w minimalistycznym wydaniu

abstrakcyjny obraz w szarościach i beżach - styl japandi hybryda kultur w minimalistycznym wydaniu