Pustynny design we wnętrzu

                Styl pustynny definiuje wnętrzarskie trendy na rok 2018!  Fascynacja afrykańską kulturą, moda na kaktusy i sukulenty, a może powrót do naturalności sprawił, że to właśnie na tej stylistyce skupiła się uwaga projektantów wnętrz? Trzeba przyznać, że w każdym z tych elementów tkwi pewne źródło popularności pustynnego, wnętrzarskiego image. Zainteresowanie afrykańskim trendem podsycił również fakt, iż jest to stylistyka mało opatrzona, ciekawa, nieprzytłaczająca. Styl pustynny można nazwać „minimalizmem z charakterem” lub „nieprzesadzoną rustykalnością”. I choć stanowi indywiduum to z pewnością dostrzeżecie, że oprócz elementów zaczerpniętych ze wspomnianego minimalizmu i rustykalności można doszukać się detali, które spotkamy w stylu boho czy orientalnym.

Jak więc urządzić wnętrze w stylu pustynnym? Poniżej przedstawiamy Wam kilka komponentów, które z pewnością pomogą Wam takie wnętrze urządzić.

KOLORY ZIEMI

Pustynnego charakteru dodają wnętrzu kolory zaczerpnięte z natury, zwane kolorami ziemi. Na ścianach świetnie spiszą się biel i beż. Dodatki winny być bardziej wyraziste, dlatego dla nich zarezerwowane są odcienie z palety brązów, zieleni i błękitu.

AFRYKAŃSKIE WZORY

Jeśli mieliście okazję odwiedzić któryś z afrykańskich krajów i przywieść interesujące pamiątki to możecie śmiało wykorzystać je w dekoracji ścian i mebli. Jeśli jednak zagraniczne wojaże jeszcze przed Wami to nic straconego. W sklepach wnętrzarskich znajdziecie obecnie mnóstwo dodatków stylizowanych na pustynne i afrykańskie. Począwszy od figurek kaktusów, po poduszki z oryginalnym etnicznym wzorem czy obrazy lub plakaty z sukulentami. Na ścianach możecie powiesić własnoręcznie wykonane makatki.

KAKTUSY I SUKULENTY

Kaktusy i sukulenty to rośliny które zdecydowanie kojarzą się z terenami pustynnymi. Na nasze szczęście mamy ich w rodzimych sklepach ogrodniczych pod dostatkiem. Nie są kłopotliwymi gośćmi we wnętrzach – nie potrzebują dużej uwagi i pielęgnacji. W ich towarzystwie wnętrze z pewnością zyska pustynnego charakteru.

MATERIAŁY

We wnętrzach urządzonych w stylu pustynnym często odnajdziemy meble wykonane z wikliny lub rattanu. Wykorzystywane jest również egzotyczne drewno, wełna oraz naturalne skóry.

A jak Wam podobają się wnętrza w stylu pustynnym. Czy zdecydowalibyście się na taki design we własnym salonie lub sypialni?

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. W zimowe i jesienne wieczory takie wnętrze świetnie się sprawdzi:) W końcu każdego czasem dopada gorsze samopoczucie, a dzięki temu można poczuć klimat gorących krajów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.