Lata 90 – to czas do którego współcześni 30 i 40 latkowie powracają z sentymentem. Ale czy wielbiciele wyszukanego designu chcą pamiętać ten czas?

Gdy myślimy o latach 90 klaruje nam się pewien obraz związany z wystrojem ówczesnych wnętrz. Na pierwszym miejscu lakierowana meblościanka, której nie sposób ominąć wzrokiem. Pojemna na tyle, że bez problemu zmieściłby się w niej koń trojański. Na półkach popularne wówczas kryształy, a w centralnej części coś, bez czego meblościanka nie byłaby meblościanką – suto wyposażony barek.

Ściany udekorowane boazerią (która swoją drogą okazuje się bardzo trwałym materiałem). Po dziś dzień można je spotkać w wielu polskich mieszkaniach. Na salonowej podłodze winylowe wykładziny, tudzież perskie dywany kupione na stadionie dziesięciolecia.

Ława – oczywiście rozkładana – podniosła ciężar ugoszczenia na niejednych chrzcinach, komuniach i imieninach cioci. W rogu salonu w podwieszanej doniczce rozpościera swoje długie i zalotne liście kwiat paproci. A cóż to? Można dostrzec jej uroki również na parapecie! W latach 90 paprotek nigdy nie było za mało.

Osiedlowi Carringtonowie poszczycić się mogli skórzanymi zestawami wypoczynkowymi i lampą z wiatrakiem, która w lecie przypominała o posiadanym statusie społecznym. W otoczce wszystkich tych dekoracyjnych niuansów cała paleta kolorów goszczących na ścianach. Od słonecznych żółci po mocne czerwienie i soczystą zieleń. I właśnie tą kolorystyczną spontaniczność warto zapamiętać.

Współczesny design, który z ochotą powraca do detali zaczerpniętych z minionych lat właśnie kolorystykę postanowił przekuć na sukces designu lat 90.  

Wzory zaczerpnięte z kreszowych dresów, geometryczne wzornictwo z dziecięcych tapczanów oraz lastryko, którego popularność miało wówczas swoje apogeum to tylko niektóre ze wzorów które z powodzeniem kształtują wnętrza stylizowane na design lat 90tych. Wnętrza te są nieco infantylne i cukierkowe. Ich forma jest jednak na tyle ciekawa, że z pewnością powracać będziemy do nich jeszcze przez długie lata. Zobaczcie naszą galerię designerskich wnętrz w tęczowej otoczce!