Mech dekoracyjny – leśny klimat w Twoim wnętrzu!

Mech w pomieszczeniu jeszcze niedawno wydawałby się szalonym pomysłem. Dziś to bardzo popularny trend wykorzystywany w dekoracji wnętrz. Używany w produkcji mebli i ozdób ma naprawdę szerokie pole zastosowań dekoracyjnych.

Zacznijmy od tego, że mech nie jest rośliną wymagającą dużej pielęgnacji – z tego powodu pozwolić mogą sobie na niego nawet Ci, którzy w ferworze codziennych obowiązków nie będą pamiętać o podlewaniu, nawożeniu czy przycinaniu. Warunkiem koniecznym nie jest również duże nasłonecznienie pomieszczenia. Do optymalnego funkcjonowania potrzebuje jedynie odpowiedniej wilgotności powietrza.

Mech dekoracyjny nie jest jednak tym samym mchem, który porasta leśne runo. Odmiana wykorzystywana w dekoracji nosi nazwę „chrobotek reniferowy”. Występuje w naprawdę szerokiej gamie odcieni zieleni – można więc stworzyć z niego wyjątkowe kombinacje kolorystyczne.

Dekoracyjny potencjał mchu pozwolił mu zagościć zarówno we wnętrzach prywatnych jak i publicznych.  Z kompozycji mchów stworzyć można na przykład ozdobę ścienną w postaci obrazu czy wypełnienia półki. Może być również ciekawym detalem nowoczesnego stołu. We wspomnianych wnętrzach publicznych tworzone są z niego całe panele dekoracyjne.

Ten wdzięczny materiał dekoracyjny jest bardzo „elastyczny”. Można z niego tworzyć rozmaite kształty, świetnie prezentuje się zarówno w formie płaskiej jak i trójwymiarowej. Dodatkowo wprowadza do wnętrz nutę rustykalności i ducha ekologii.

A co Wy uważacie o dekoracjach z mchu? Zdecydowalibyście się na taki ekscentryczny akcent we wnętrzu?

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Mech plus jakieś fajne roślinki i klimat w domu niesamowity 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.