Powracający trend – talerze na ścianach

Moda ma to do siebie, że lubi powracać. Tak stało się również ze zdobieniem ścian talerzami dekoracyjnymi. Do tej pory ten sposób przyozdabiania ścian dość mocno kojarzył się z wystrojem wnętrz naszych babć. Dziś moda ta zyskała zupełnie nową odsłonę. Wzory talerzy dekoracyjnych możemy dopasować niemal do każdego stylu wnętrza. Zobaczcie sami jak pięknie może to wyglądać:

ŻAR W TROPIKACH

Mocno eksploatowane ostatnio we wnętrzach motywy tropikalne zagościły również na dekoracyjnych talerzach. Liście, flamingi, ananasy, egzotyczne kwiaty – to wszystko składa się na naprawdę modny wnętrzarski dodatek.

ROZWAŻNIE I ROMANTYCZNIE

Talerze dekoracyjne we wnętrzach w stylu prowansalskim prezentują się nieco mniej ekspresyjnie, lecz zachowują niezwykłą artystyczną formę za pośrednictwem sztukateryjnych dodatków. Śmiało pojawić się mogą tutaj tłoczenia i ażurowe obramowania. Pamiętajmy jednak, że w tego typu wnętrzach niezmiennie króluje biel. Urozmaiceniem dla nieco oszczędnej bieli mogą być oczywiście delikatne motywy kwiatowe.

POWITANIE Z AFRYKĄ

Wnętrza w stylu boho, afrykańskim oraz modnym ostatnio stylu pustynnym postanowiły wyróżnić się nieco formą. Zamiast tradycyjnych porcelanowych talerzy odnajdziemy na ścianach plecione kosze oraz miski. Wykonane z wikliny lub rattanu, okraszone brązami szarościami i etnicznymi zdobieniami.

LA VIVA ESPANIA

Hiszpańskie zdobnictwo na stałe zagościło we wnętrzach w postaci tapet i kafelek z tradycyjnymi motywami zdobniczymi. Charakterystyczne dla Hiszpanii wzory pięknie prezentują się również na talerzach dekoracyjnych. Sprawdzą się zarówno jako ozdoba salonu jak i kuchni.

PROSTO I NA TEMAT

Talerze dekoracyjne wbrew pozorom to również znakomita ozdoba do wnętrz w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym. Co ciekawsze, możemy je tanio i pomysłowo wykonać sami. Wystarczy zwykły talerz, farba do porcelany, lub czarna taśma samoprzylepna oraz odrobina kleju i haczyk mocujący. Za pomocą farby lub taśmy możecie wykonać proste wzory geometryczne lub typograficzne!

ŻEBY TRADYCJI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ

Oczywiście do łask wracają również tradycyjne zdobienia talerzy dekoracyjnych. Niezwykle oryginalnie prezentują się talerze o różnej średnicy, kształcie, deseniach, zawieszone nieregularnie na ścianie. Te z historią odnajdziecie w niejednym sklepie z bibelotami oraz na targach staroci. Wykonanie kompozycji w tym przypadku wymaga nieco więcej czasu i poświęcenia, lecz efekt końcowy będzie naprawdę satysfakcjonujący!

A jak Wy zapatrujecie się na tę powracającą po latach modę. My jesteśmy zachwyceni i widzimy w tym ogromny potencjał dekoracyjny!

← Previous post

Next post →

3 Comments

  1. Ja pamiętam jak na ścianach wieszało się dywany, ciekawe czy te czasy powrócą 😉

  2. Te w formie liści wyglądają najciekawiej 🙂 Super wpis

  3. ciekawy artykuł i zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.