Koniec roku to czas podsumowań, weryfikacji planów i rozliczenia się z postanowień noworocznych. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie najmodniejszych wnętrzarskich trendów roku 2016. Bez zbędnych wstępów prezentujemy wam 11 kategorii designerskich nowinek tego roku:

ŚCIANY

farba tablicowa

Niewątpliwie w tej grupie wygrywa farba tablicowa. Podbiła kuchenne wnętrza, dziecięce pokoje oraz sypialnie. Dzięki niej można codziennie cieszyć się nowymi dekoracjami ściennymi 😉

DODATKI

wełna czesankowa

Hitem tego roku są grubo plecione koce z wełny czesankowej. Są niesamowicie ciepłe a dodatkowo bardzo modne! Wielbiciele DIY wiedzą, że przy odrobinie cierpliwości można je wykonać samemu w dowolnym kolorze i wymiarze.

KRZESŁA

krzesło DAW

krzesło DSW

Medal w tej kategorii dzielą na pół krzesła DAW i DSW. Zdobyły sympatię nie tylko właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych, ale także projektantów przestrzeni publicznych, takich jak restauracje czy biurowe hole.

SOFY

szary narożnik

Przewrotnie, w tej klasyfikacji wygrały NAROŻNIKI. Niezmiennie nie odpuszczają miejsca innym kompletom wypoczynkowym. Jeśli chodzi o kolorystykę, to królują szarości. Modne stały się również drewniane wykończenia.

STOLIKI

krzesło koziołek

stolik hairpin

geometryczny stolik

W tym roku stały się wielką inspiracją dla architektów wnętrz, dlatego pragniemy przestawić trzy najbardziej popularne modele. Stoliki na trzech nogach typu „koziołek” na dobre zadomowiły się we wnętrzach skandynawskich, inne – typu „hairpin legs” dobrze czują się w minimalistycznych wnętrzach, a te z metalowymi nogami, o geometrycznych kształtach, królują we wnętrzach w stylu industrialnym.

PÓŁKI

półki "plastry miodu"

półka drabina

Jak mają się wnętrzarskie trendy w kategorii PÓŁKI? Bardzo dobrze! Na szczególną uwagę zasługują tu sześcioboczne półeczki typu „plaster miodu” oraz drabiny, które dostały swoje drugie życie 😉

LAMPY

industrialne lampy

geometryczna lampa

lampa sztalugowa

W tej grupie wnętrzarskich dodatków postanowiliśmy przyznać trzy wyróżnienia. Nasze serca skradły industrialne lampy, geometryczne żyrandole oraz designerskie salonowe lampy sztalugowe na trójnogach.

STYL

styl skandynawski

styl skandynawski

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najbardziej popularnym stylem minionego roku był styl skandynawski. Jego prosta, chłodna forma uwiodła całe masy urządzających wnętrza.

KOLOR

kolor szary we wnętrzu

Śladami poprzedniej kategorii tytuł najmodniejszego koloru roku 2016 został przyznany SZAROŚCIOM. Eleganckie i stonowane dodają smaku i szyku każdemu wnętrzu.

WZÓR

sweterkowe wzory

Obszar wzornictwa opanowały w tym roku sweterkowe sploty. Ich przytulna i wygodna forma podbiła nasze serca.

FOTEL

fotel egg

fotel swan

Prym wśród foteli wiodą w tym roku dwa modele: EGG I SWAN. Oba nieszablonowe i wygodne. Pięknie komponują się w nowoczesnej stylistyce.