Sypialnia w stylu duńskim

Styl skandynawski doczekał się trzech bliźniaczych odmian: szwedzkiej, fińskiej i duńskiej. Ta ostatnia – najbardziej wyrafinowana w formie i designie – miała swoje początki już w latach 30 XX wieku. Prekursorem tego wyjątkowego stylu był Kaare Klint – twórca Wydziału Meblarskiego w Kopenhaskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ślad za Klintem poszło wielu znamienitych architektów i artystów, takich jak: Arne Jacobsen, Borge Mogensen czy Hans J. Wegner. Ich dokonania w dziedzinie designu doprowadziły do tego, że w latach 50 XX wieku styl duński zaczął świecić triumfy na rynku światowym.

Sypialnia w stylu duńskim

Co kryło się za tak spektakularnym sukcesem? Duży wpływ na taki obrót spraw miała jego dopracowana forma łącząca walory estetyczne projektowanych mebli oraz dodatków z ich użytkowością i wygodą. Każdy element aranżacji w stylu duńskim wyróżnia również wysoka jakość materiałów – naturalne drewno czy gatunkowo wyselekcjonowane tkaniny. Styl duński to także jednolitość kolorów. Podobnie jak w stylu skandynawskim królują szarości i biel i czerń. Ta stonowana elegancja przypadła do gustu na tyle, że stała się ozdobą wielu współczesnych domów i mieszkań. Jak duńskie wzornictwo prezentuje się w najnowszych aranżacjach? Zobaczcie sami:

Sypialnia w stylu duńskim

Smukła, minimalistyczna rama łóżka oraz wysublimowane, proste stoliki nocne podkreślają charakter wnętrza w stylu duńskim. Smaku dodaje nowoczesny obraz na płótnie w stonowanej kolorystyce.

Sypialnia w stylu duńskim

Wezgłowie wykonane z litego drewna, pościel w przyjemnym odcieniu szarości oraz dodatki wykonane z wysokiej jakości materiałów doskonale wpisują się w duński klimat.

Salon w stylu duńskim

Wyrafinowane duńskie wzornictwo mebli salonowych w postaci krzeseł i stołu wykończonych drewnem, szkłem oraz skórą.

Sypialnia w stylu duńskim

Minimalizm i prostota w eleganckiej formie. Wystawności i uroku dodaje sypialni artystyczny obraz „Złote żniwa”.

Aranżacja w stylu duńskim

Wysokiej jakości obicia puf w towarzystwie ręcznie plecionego koca i stylowej poduszki dekoracyjnej. Wyjątkowość aranżacji podkreślają minimalistyczne, metalowe dodatki w kolorze głębokiej czerni.

Sypialnia w stylu duńskim

Aranżacja przy wykorzystaniu obrazu „Tajemnica gór” oddaje w pełni klimat zimnej Skandynawii. Jak podoba Wam się tak przyozdobiona sypialnia?