Materiały pluszowe – welur, aksamit i welwet to efektowne tkaniny dekoracyjne, które wyróżnia subtelny połysk i przyjemna w dotyku faktura. Wspomniane dzianiny przywędrowały do Europy już około XII wieku i uchodziły za materiały szlachetne, których używano do wykonywania ubrań dla arystokracji i duchownych. Już w ówczesnych czasach wykorzystywano je także przy dekoracji mebli. Stąd kojarzymy wszelkie materiały pluszowe z luksusem i bogactwem. Wytworności i elegancji przybiera jednak głównie wtedy, gdy nadamy mu kolor szafiru, rubinu czy szmaragdu. Choć tradycja tego materiału sięga dalekich, zamierzchłych jak dla nas czasów, plusze przeżywają obecnie swój renesans we wnętrzach. W dzisiejszym wpisie podpowiemy jak modnie wykorzystać welury i aksamity w dekoracji wnętrz.

welurowa kanapa

Do prostego nowoczesnego wnętrza idealnie wpasuje się niska sofa o prostym designie w kolorze głębokiego indygo. Paradoksalnie w minimalistycznym połączeniu z drewnianą podłogą i jasnymi ścianami prezentuje się bardzo wytwornie.

miętowa sofa Chesterfield

Kiedy zapragniemy poczuć we wnętrzu klimat retro świetnym pomysłem będzie udekorowanie mieszkania stylową sofą Chesterfield zdobioną pikowaniami. Miętowe, miękkie obicie wykonane z atłasu wprowadzi do pomieszczenia dostojnego szyku.

welurowe poduszki

Welur w Nowojorskim apartamencie to klasyka. Wnętrza w tym stylu lubują się w szlachetnych materiałach wysokiej jakości. Welur czy aksamit w delikatnych odcieniach beżu czy szarości wpisze się w tą stylistykę znakomicie!

aksamitne wezgłowie

Welwet i atłas to materiały, które wykorzystuje się również w sypialniach. Wnętrze w stylu glamour udekoruje piękne pikowane, welurowe wezgłowie wzbogacone o dekor wykonany za pomocą pinezek tapicerskich.

fioletowe welurowe fotele

Plusze to materiał, który z powodzeniem używany jest także przy dekoracji foteli. Zarówno tych jadalnianych jak i salonowych. Na prezentowanej wizualizacji przepiękne liliowe obicie aksamitnych foteli zestawione zostało z tradycyjnym drewnianym stołem. Całość zwieńczają białe dodatki, które w całości tworzą bardzo kobiece wnętrze.

granatowy welurowy fotel

Na koniec przedstawiamy Wam głęboki welurowy fotel stylizowany w myśl trendu skandynawskiego. Taka ozdoba znakomicie wpisze się we wnętrze, w którym zastosowano fuzję stylów. Na zdjęciu tradycyjny, stylowy fotel ze szwedzkim akcentem na tle loftowych ścian.