Piękne wnętrza – elegancki apartament z duszą

Często luksusowym wnętrzom zarzuca się brak przytulności i ciepła domowego ogniska. Wytworne wnętrza kojarzą się raczej z zimną elegancją. W celu przełamania tego stereotypu wybraliśmy dla Was piękne wnętrze apartamentu, który wychodzi poza ramy świata nierealistycznych domów, które odgrywają rolę muzeów, w których każdy przedmiot nosi miano eksponatu.

SALON

Podróż po tym wyjątkowym mieszkaniu rozpoczniemy od jego punktu centralnego, czyli salonu. Już na etapie zwiedzania tego pomieszczenia zakochaliśmy się w jego prawdziwie domowej aranżacji.

Całość wystroju utrzymana jest w kolorystyce czarno-brązowo-beżowej. Elegancką paletę barw uzupełniają detale z naturalnego drewna. W bocznej części salonu, pomiędzy dwoma oknami, mieści się wbudowany kominek, który zapewnia domownikom idealne miejsce do relaksu i wyciszenia. Równoległe ułożenie sof sprzyja spotkaniom towarzyskim, zacieśnia też więzy między lokatorami. Punktem centralnym w salonie okazuje się podwójny designerski stolik wykonany częściowo z drewna i hartowanego szkła. Zwieńczeniem wystroju jest tkany na płasko dywan w kremowym odcieniu, okrągłe lustra z drewnianymi ramami oraz wazony o zróżnicowanej kolorystyce i kształcie.

SYPIALNIA

Sypialnia utrzymana została w klimacie tradycyjnym. Nad łóżkiem wykonano wnękę, w której umieszczone zostały halogeny sprzyjające wieczornej lekturze. Minimalistyczne ozdoby w postaci drobnych wazoników oraz napisu LOVE dodają charakteru – nie zaburzając harmonii wnętrza nastawionego na wieczorne wyciszenie. Solidne dębowe łóżko pokryte zostało pościelą z futurystycznym printem. Przytulności sypialni dodają liczne poduszki. Całość wystroju wieńczą designerskie lampy o transparentnym wykończeniu.

PRZEDPOKÓJ

Przedpokój to najbardziej ascetyczna część prezentowanego apartamentu. Białe ściany i marmurową posadzkę dopełnia proste, okrągłe lustro w czarnej, cienkiej oprawie. Pod lustrem odnajdziemy minimalistyczny, czarny kwietnik z którego podziwiać możemy modne liście monstery.

JADALNIA

Z minimalistycznego przedpokoju pragniemy wprowadzić Was w kolejne alkowy tego wyjątkowego wnętrza. Jadalnia to najbardziej stylowe pomieszczenie w prezentowanym apartamencie. Oprócz ciepłej kolorystyki zachwyca bogactwo designerskich detali, które komponują w całość wystrój wnętrza. Strzałem w dziesiątkę okazuje się duży, drewniany, okrągły stół. Dzięki takiemu zaaranżowaniu przestrzeni domownicy mogą nawzajem widzieć się w trakcie posiłków jak i rodzinnych uroczystości. Zalet tego wnętrza można wyliczać bez liku. Wokół stołu postawione zostały stylowe kolonialne, tapicerowane krzesła. Nasze serce skradła długa wintydżowa komoda osadzona pomiędzy bocznymi ścianami pomieszczenia. Nad stołem zawieszony został piękny, nowoczesny żyrandol. To iście eklektyczne wnętrze ma jeszcze jeden plus – otwartość przestrzeni. Poprzez zastosowanie przeszkleń na dwóch ścianach jadalnia stała się najbardziej słonecznym miejscem w całym domu.

ŁAZIENKA

Ostatnim miejscem, do odwiedzenia którego chcielibyśmy Was zachęcić to łazienka. Jest kwintesencją połączenia minimalizmu z surowym stylem industrialnym. Piękne kafelki ułożone w jodełkę dodają charakteru prostym formom. Właściciele zdecydowali się na zagospodarowanie dużej przestrzeni prysznicowej kosztem wykonania wanny. Duża deszczownica i przezroczyste szkło dodaje wnętrzu nowoczesnego pazura. Po lewej stronie możemy podziwiać duże lustro w drewnianej ramie i piękną, okrągłą umywalkę umieszczoną na marmurowym blacie.

Wnętrze, które dziś Wam zaprezentowaliśmy to dowód na to, że umiejętne połączenie różnych stylów wnętrzarskich nie zawsze musi kończyć się katastrofą. Połączenie minimalizmu, stylu industrialnego, tradycyjnego i kolonialnego może dać w efekcie ciepłe i przytulne cztery kąty, w których poczujemy się bezpiecznie i komfortowo. A jaki jest Wasz synonim eklektyzmu w dekoracji wnętrz? Dajcie znać w komentarzach!

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Architekci wnętrz i ich style potrafią niejednego zaskoczyć. Mieszkam w małopolskim i kilka razy w tygodniu, dzięki wykonywanemu zawodowi spotykam podobnie inspirujące mieszkania i domy. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.