Nie takie Halloween straszne jak je malują – inspiracje na dekoracje z dyni

Już niedługo święto Halloween, które sztampowo wkroczyło w naszą rzeczywistość dobrych kilka lat temu. O samej tradycji jak i dekoracji wnętrz dedykowanej temu świętu pisaliśmy już w zeszłym roku. Dziś przychodzimy do Was z nieco mniej straszną odsłoną tego święta. Postanowiliśmy podsunąć kilka pomysłów na dekorację dyni – nieodłącznego symbolu Halloween. Postaramy się przekonać Was, że dynia nie musi kojarzyć się tylko z tym świętem. 😉

SHINE BRIGHT LIKE A… PUMPKIN! – pierwsza propozycja to dynie w metalicznych odcieniach. Do wykonania takich ozdób wystarczy złoty spray, klej brokatowy czy mieniące się wstążki. Są bardzo efektowne – można pokusić się o wykorzystanie ich nawet w eleganckim wnętrzu.


DYNIA W STYLU BOHO – Halloween i styl Boho? To połączenie wydawać by się mogło niemożliwe – a jednak! Zaopatrzcie się w odrobinę białej farby, sztuczne kwiaty i aromatyczne świece. Sztuczne poroża możecie wykonać samodzielnie z gipsu. W takiej formie dynia odnajdzie się nawet we wnętrzu skandynawskim! W drugiej odsłonie dyni w klimacie Boho możemy poszaleć nieco bardziej. Wykorzystajcie to co napotkacie podczas jesiennego spaceru: gałązka jarzębiny, gałęzie, liście, chryzantemy… nada się dosłownie wszystko 😉


BLACK WIDOW? BLACK PUMPKIN! – Właścicielki apartamentów w stylu Glamour zachwycą się tą dekoracją. Czarne koronki, pióra, błyskotki. Gwarantujemy, że ta ozdoba świetnie udekoruje nie tylko wnętrze czarnej damy, lecz także stanie się świetną sylwestrową ozdobą.


DYNIA JAKO DONICZKA? – Dynia świetnie sprawdzi się również jako nietuzinkowa doniczka. Skomponuj swój ulubiony bukiet i umieść go w wydrążonej wcześniej dyni. Dla lepszego efektu można dynię wcześniej pomalować ulubionym kolorem. Środek warto wyścielić folią, by woda, którą będziemy podlewać kwiaty, nie przedostawała się przez ścianki.


PASTELOVE – Ognisty temperament Halloweenowej dyni poskromią pastele. Do ich dekoracji świetnie sprawdzą się farby z matowym wykończeniem. Ciekawszy efekt uzyskamy, gdy każdą z dyń pomalujemy na inny kolor. Możemy również dać upust swoim artystycznym zapędom i pokusić się o wykonanie na nich własnych wzorów, np. modnych ostatnio mandali!


← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Super pomysły. Na pewno wykorzystam u siebie w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.