Koniczyna marokańska to jeden z najmodniejszych wzorów ostatnich sezonów. Podstawę jego urody stanowią elegancja i klasyka, które pasują niemal do każdego typu wnętrza.

Choć tradycyjnie stosowana była we wnętrzach orientalnych oraz kolonialnych to obecnie podbija między innymi styl angielski, LOFT-owy, prowansalski oraz skandynawski. W zależności od wystroju wnętrza dodatki z motywem koniczyny marokańskiej przyjmują różnorodną kolorystykę. Zdecydowanie królują jednak szarości, beże, brązy i czerń.

W LOFT-owych lub industrialnych wnętrzach możemy spotkać się z jej nieco bardziej odważną odsłoną, np. w odcieniu intensywnej żółci. Stosując wzór koniczyny marokańskiej nie ma jednej generalnej reguły, w jaki sposób powinniśmy ją wykorzystywać we wnętrzu – zdecydowanie lepiej prezentuje się jednak we wnętrzach prostych, bez innych wyraźnych ornamentów i wzorów.

Najczęściej spotkamy tę formę zdobniczą na dywanach, poduszkach, a także na tapetach ściennych. Koniczyna zdominowała właściwie każdą formę dekoracyjną. W sklepach z artykułami dekoracyjnymi znajdziemy przyozdobione nią zasłony, obrusy, podnóżki, pościele oraz lustra i kafelki w jej kształcie.

Czy koniczyna marokańska ma szansę wejść do kanonu najbardziej klasycznych wzorów, takich jak szkocka krata czy pepitka – pokaże czas. Pewne jest, że obecnie jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych wzorów w dekoracji wnętrz!

A jak Wam podobają się ozdoby z tym motywem? Dajcie znać w komentarzach!

tryptykmarokański wzórkoniczyna marokańska