Tapeta w łazience – wnętrzarska fanaberia czy genialna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań?

Tapeta w łazience? To jest możliwe! Choć wydawałoby się, że jest to ostatnie pomieszczenie w domu, gdzie mogłaby być wykorzystana ta forma dekoracji ściennej, to coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązanie. Łazienki w których do tej pory królowały glazura i terakota, coraz częściej wykańczane są kolorowymi tapetami.

Jak wiadomo, łazienka tak jak żadne inne pomieszczenie jest narażona na wilgoć i zachlapania. Tradycyjne papierowe lub flizelinowe tapety rzeczywiście mogą nie mieć szansy sprawdzić się w roli zamiennika odpornych na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia i wilgoć kafelek.

Z odsieczą przychodzą jednak technologie, które już od jakiegoś czasu mają zastosowanie w dekoracji łazienkowych ścian. Mowa tu między innymi o tapetach winylowych, pokrytych powłoką PCV, które stanowią doskonałą alternatywę. Cechuje je trwałość, odporność na zmiany temparatury i zachlapania czy wilgotność powietrza. Popularnością cieszą się również tapety wykonane z włókna szklanego, które są odporne na szorowanie i ścieranie. Można je bez problemu ścierać środkami chemicznymi, bez obawy, że je zniszczymy. Oprócz tego są one odporne na pleśń, grzyby i wspomnianą wcześniej wilgoć.

Zalet zastosowania tapety w łazience jest kilka i nie jest to tylko atrakcyjny wygląd. Na plus jest również fakt, że są o wiele tańsze od glazury i terakoty. Oczywiście nie każde miejsce w łazience nadaje się do dekorowania tapetami.

Mimo wspaniałych właściwości nawet najlepsze tapety nie sprawdzą się pod prysznicem. Zastosujmy zatem tapetę za umywalką, gdzie ryzyko zachlapaniem jest nieco mniejsze, lub za szafkami na przybory łazienkowe. Producenci oferują obecnie naprawdę oryginalne wzory i desenie tapet – potencjał aranżacyjny tego materiału jest więc naprawdę ogromny!


← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Na tych zdjęciach wygląda to świetnie – pomysł jak najbardziej do przyjęcia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.