Aranżacje w kolorze czerwonego wina – bordo we wnęrzach

Nie mamy żadnych wątpliwości – kolor bordowy będzie hitem tegorocznego sezonu jesień-zima. Jego szlachetność, elegancja i przyjemny ton sprawia, że czujemy się w jego towarzystwie otoczeni szykownym ciepłem i wykwintną elegancją. Burgundowe refleksy zdobią wnętrza najbardziej luksusowych apartamentów lecz jego urok możemy przełożyć również na proste, niskobudżetowe aranżacje. Jeśli myślicie, że bordo właśnie zapisał na kartach dekoracji wnętrz swój debiut, to musimy Was nieco zaskoczyć. Już w roku 2015 Pantone ogłosiło kolorem przewodnim jego „siostrę bliźniaczkę” o wdzięcznym imieniu Marsala.

Bordo stanowi wyrazisty dodatek do salonów. Wystarczy jeden element w kolorze winnej czerwieni, by uzyskać powalający efekt. Nowojorskie stylizacje i wnętrza art-deco idealnie komponują się z burgundowymi sofami wykonanymi z pluszu. To dodatek, który uwydatnia głębię kompozycji, dodając całości dekoracyjnego sznytu.


Burgund to również kolor idealny na ściany. Uwielbia być łączony z wszelkiego rodzaju sztukaterią. Warto zestawić go z białymi listwami przypodłogowymi MDF oraz ozdobnymi fasetami i pilastrami. Uzyskany efekt do złudzenia przypominać będzie wnętrza z kart najbardziej rozchwytywanych magazynów dekoracyjnych.


Bohater dzisiejszego wpisu może stanowić przełamanie dla całej aranżacji, gdy łączy się go z czystą bielą. Są jednak palety kolorystyczne, które podkreślą jego wykwintność i gustowność. Mowa tutaj o modnych w ostatnim czasie metalicznych odcieniach. Z bordo świetnie korespondują odcienie złota, np. rose gold. Często łączy się go również z niklowanymi lampami podłogowymi czy żyrandolami.

Kontynuując wątek kolorystyczny pragniemy przestawić palety kolorystyczne, które pomogą Wam dobrać odpowiednie odcienie wspaniale współgrające z całością aranżacji w burgundowym tonie. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji wśród których odnaleźć można w dużej mierze brudne beże, ciepłe szarości czy przygaszone brązy.


Zmierzając ku końcowi chcielibyśmy zachęcić Was do podzielenia się opinią na temat jesiennych trendów kolorystycznych. Czy macie już swoich faworytów w tej materii?

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Bordowa sofa – to jest to! Od razu wnętrze nabiera wyrazu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.