Dopełniają wystrój wnętrza. Dodają charakteru. Cieszą oko. O czym mowa? Oczywiście o poduszkach dekoracyjnych, które są kwintesencją każdego pomieszczenia, w którym się znajdują. Na jakiej zasadzie najlepiej je dobierać? W tej kwestii istnieje szeroka dowolność. Warto jednak wybierać wzory i kolory według pewnego klucza, by nie sprawiały wrażenia chaosu i nieporządku. Jak zatem się do tego zabrać? Oto kilka wskazówek:

  • Dobieramy poduszki kolorystycznie do sofy – w identycznym lub podobnym odcieniu.

szare poduszki

zielone poduszki w salonie

szare poduszki w salonie

  •  Możemy pokusić się wybór w zbliżonej gamie kolorystycznej. Przykładowo – połączyć pastele z pastelami, przygaszone kolory z innymi spokojnymi odcieniami.

pastelowe poduszki w salonie

poduszki w salonie

  • Dobrze prezentują się także kombinacje kolorystyczne na zasadzie kontrastu (czarny z białym lub biały z niebieskim).

czarno-białe poduszki w salonie

biało-niebieskie poduszki w sypialni

Dla bardziej odważnych proponujemy zabawę z fakturami, deseniami i wzorami. Odpowiednio dobrane poduszki potrafią fantastycznie uwidocznić i podkreślić styl i charakter naszego wnętrza.

  • Dla wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się naturalne motywy połączone ze stonowaną kolorystyką oraz ciepłymi, przyjemnymi w dotyku materiałami.

skandynawskie poduszki w salonie

  • Wnętrzom prowansalskim uroku dodadzą koronkowe poszewki oraz motywy kwiatowe.

prowansalskie poduszki w salonie

Ostatnie inspiracje dedykowane są tym, którzy są pewni swojego dobrego gustu i smaku. Chodzi tu mianowicie o łączenie odmiennych stylów.

  • Na poniższej wizualizacji możemy podziwiać barokowe patterny połączone z nowoczesnymi, geometrycznymi wzorami.

wzorzyste poduszki w salonie

  • Autor tego wystroju z pewnością wie, co jest modne! Połączenie klasycznej pepitki ze sweterkowymi poszewkami dodaje zimowego i stonowanego klimatu. Geometryczne i azteckie wzory na fotelowych poduchach sprawiają, że mimo pozornej mieszanki stylów całość wydaje się bardzo spójna.

poduszki we wzory w salonie