Perfekcyjna kuchnia w bieli – obalamy mity na temat białej kuchni

Dziś przyszedł czas na przedstawienie Wam uroków kuchni w bieli. Dlaczego są wyjątkowe? Co wyróżnia je wśród innych kuchennych projektów? Przekonajmy się wspólnie w dzisiejszym blogowym wpisie!

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Zaaranżowanie kuchni przy wykorzystaniu białych mebli nie jest w żaden sposób ryzykowne. Ci, którzy do tej pory mieli co do niej mieszane uczucia mogą spokojnie kontynuować realizację wizji swojej śnieżnobiałej kuchni.

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Po pierwsze – kuchnia urządzona w bieli jest bardzo uniwersalna. Dobierając odpowiednio elementy wykończeniowe możemy stworzyć zarówno wnętrze w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym. Decydując się na bardziej klasyczną formę musimy zadbać, by meble posiadały jakiś zdobiony element przy frontach a uchwyty były nieco bardziej dekoracyjne. Wielbicielom stylu nowoczesnego bardziej do gustu przypadną proste meble wykonane z połyskującego materiału.

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Po drugie – biel wzbudza obawy ze względu na utrzymanie czystości. Rzeczywiście, zabrudzenia są nieco bardziej zauważalne niż na meblach wykonanych w innych kolorach, ale nie mniej niż w przypadku mebli ciemnych i połyskliwych. Zabrudzenia schodzą jednak praktycznie jednakowo bez względu na kolorystykę mebli. Warto więc poświęcić nieco więcej uwagi na utrzymanie czystości i cieszyć się jasnym i przejrzystym kuchennym zakątkiem.

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Po trzecie – niektórzy zarzucają białym kuchniom nudę i monotonność. Rzeczywiście – w wersji basic mogą przybrać one nieco ascetyczny charakter. Przy odpowiednim doborze dodatków możemy jednak wyczarować prowansalską sielankę z kwiecistym obrusem i domową, białą cegłą między blatem a górnymi półkami. Możemy również poeksperymentować z kolorem blatu, ścian, zastawy czy krzeseł. Zupełnie nowego charakteru w kuchni może dodać również obraz, który doda wnętrzu uroku i charakteru.

Biała kuchnia

Biała kuchnia

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Sam jestem posiadaczem kuchni białej z frontami w kolorze białym w połysku, według mnie nie ma łatwiejszej w utrzymaniu czystości powierzchni, w przeciwieństwie to czarnego matu, na którym widac dosłownie każdy odcisk palca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.