Minimal boho – styl, który podbija Internet!

Minimal Boho – fascynacja duchową wolnością

Dziś porozmawiamy Stylu Boho, który podbił Internet kilka sezonów temu. Powraca on w delikatniejszej, lekko ascetycznej formie. Minimal Boho o którym mowa, zachwyca naturalnością, wyważonym minimalizmem oraz niepohamowaną swobodą. Odkryj z nami najpiękniejsze wnętrza w tej estetyce i daj się zainspirować do stworzenia zapierającej dech w piersiach aranżacji!

Dekoracje w klimacie boho

Skąd narodził się pomysł na styl boho?

Historia Sylu Boho sięga poprzednich stuleci, ale dopiero w latach 70-tych dwudziestego wieku przybrał bardziej współczesną, znaną nam obecnie formę. Miało to związek z powstaniem ruchu Bohemy – środowiska artystycznego, płynącego pod prąd, w opozycji do obowiązujących konwenansów, norm społecznych czy materializmu. Tak zwana cyganeria artystyczna dała początek Stylowi Boho, który podobnie jak jego inicjatorzy nie trzyma się sztywno ustalonych ram, ceni sobie swobodę i indywidualizm.

wnętrza w stylu minimal boho

Minimal Boho – charakterystyka stylu

Styl Minimal Boho mocno bazuje na naturalności zaakcentowanej w sferze kolorystyki i wykorzystywanych materiałów. Wśród barw goszczących we wnętrzach w opisywanej estetyce w dużej mierze przeważa biel. Z nutą finezji przełamują ją skromne beże. Ponadto, głębsze kontrasty we wnętrzach wyrażone są w postaci nasyconych brązów i czerni. Co więcej, Styl Boho upodobał sobie szereg naturalnych materiałów, wśród których prym wiodą: len, wiklina, bawełna czy stare drewno. Wymienione materiały wychwycić można w wyposażeniu wnętrz, o którym opowiemy w dalszej części dzisiejszego artykułu.

sypialnia w stylu boho

Dodatki delikatne jak skrzydła motyla

Styl Boho z założenia nie zamyka się na określone formy dekoracji, istnieje w nim szeroko rozumiana swoboda. Nieco inaczej sprawa kształtuje się w wersji Minimal. Hybryda bohemy z minimalizmem zaczyna stawiać cienkie ramy i sugestywnie częściej wykorzystywać wybrane formy dekoracji. Eklektyzm opisywanego stylu, zbudowany na dwóch odrębnych konwencjach musi z zasady czerpnać pewne cechy charakterystyczne każdego z nich. Mimo to, wnętrza wciąż pozostają delikatne i swobodne w odbiorze. Natomiast podobnie jak w przypadku kolorystyki, kwestia doboru dodatków zostaje lekko zawężona. Najczęściej w aranżacjach w stylu Minimal Boho napotkamy rattanowe krzesła, plecione makramy, wiklinowe kosze i fotele, czy plecione, wełniane koce. Są to elementy powtarzalne, które najczęściej natraficie w stylizacjach we wspomnianej estetyce.

styl boho we wnętrzach

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Trzeba przyznać ciekawy styl 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.