5 ponadczasowych pomysłów na wystrój kuchni

Urządzając mieszkanie staramy się, by jej wystrój i solidność wykonania służyły nam na długie lata. Wśród zmieniających się trendów wnętrzarskich szukamy złotego środka – czegoś co będzie zarówno klasyczne i ponadczasowe, jak i wpisujące się w obecne trendy. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam jak stworzyć kuchnię, która będzie zarazem uniwersalna i modna!

 KUCHNIA W BIELI

Biel to kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Kuchnia urządzona w tym kolorze zawsze prezentuje się klasycznie i stylowo. Jasne akcenty wpisują się w gamę barw modnych obecnie stylów: skandynawskiego oraz minimalistycznego. Kolor biały sprawia, że aranżacja zawsze wygląda świeżo i nowocześnie. Dodatkowo – biel z łatwością łączy się w duety. W połączeniu z drewnem dodajemy jej rustykalnego lub prowansalskiego sznytu; w parze z różem i czernią wyklaruje nam się kuchnia w stylu glamour!

NOWOCZESNA KUCHNIA

Kuchnię w stylu nowoczesnym można opisać jako prostotę połączona z luksusem – a jak wiadomo to co luksusowe nigdy nie wychodzi z mody. Nowoczesne kuchnie definiuje prosty, lecz przemyślany design, który jest zarówno estetyczny, funkcjonalny jak i wysokojakościowy. Nowoczesność w kuchni objawiać się może między innymi nieskomplikowanymi frontami (na wysoki połysk, w macie lub półmacie) oraz minimalistycznym designem (brak uchwytów, frezów i ryflowań).

KUCHNIA W DREWNIE

Kuchnie wykonane z naturalnego drewna to chyba najlepszy sposób na kuchnię uniwersalną i ponadczasową. Drewno, które wpisuje się w wiele trendów (np. rustykalny lub tradycyjny) to materiał, który w sferze kuchennej nigdy się nie nudzi. Nawet jeśli trochę opatrzy nam się odcień drewna to z łatwością odświeżymy go bejcą lub lakierem w wybranym odcieniu. Możemy również zaszaleć i zupełnie odmienić charakter kuchni, np. malując ją na biało.

MARMUR W KUCHNI

Marmur w wystroju kuchni występował właściwie od zawsze. Jego uroda i odporność na uszkodzenia mechaniczne stały się wizytówką, która pozwoliła mu na stałe zagościć jako nieodłączny element kuchenny – blat. Ponadto, utożsamiany jest z luksusem i elegancją, które również łączą się z filozofią ponadczasowości oraz uniwersalności.

MINIMALISTYCZNA KUCHNIA

Uniwersalności nie można odmówić również kuchniom w stylu minimalistycznym. Ascetyczny design i proste formy dają podstawę do stworzenia kuchni, która nawet za dwadzieścia lat będzie nosić w sobie powiew świeżości!

A jaki jest Wasz sposób na ponadczasową kuchnię? Zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

← Previous post

Next post →

3 Comments

  1. Istotnym aspektem podczas projektowania każdej kuchni jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Polecamy nasz poradnik, który z pewnością pomoże w tym zadaniu http://lumines.pl/blog/nowoczesne-oswietlenie-kuchni/

  2. Nowoczesny styl plus świetny dobór drewnianych motywów – cudo 🙂

  3. Super przykłady 🙂 Kuchnia minimalistyczna wygląda bardzo fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.