LOOKBOOK: Drzewko świąteczne w niekonwencjonalnej formie

Znudziły Was powielane od lat bożonarodzeniowe drzewka przystrojone kolorowymi bombkami i złotymi, jarmarkowymi łańcuchami? Chcielibyście dla odmiany udekorować dom czymś oryginalnym i niebanalnym? Jesteśmy tu dziś, by zainspirować Was do stworzenia niekonwencjonalnej, świątecznej ozdoby, której nie spotkacie nigdzie indziej.

Na samym początku chcielibyśmy obalić pewien mit. Podstawą do wykreowania tego sztandarowego symbolu świąt Bożego Narodzenia wcale nie musi być drzewko! Wiele z naszych propozycji bazuje oczywiście na drewnie i tradycyjnych choinkach, ale znalazły się wśród naszych inspiracji również naprawdę odjechane koncepcje na bożonarodzeniowe drzewko. Jakie? Zobaczcie sami!

Do wykonania tej „choinki” potrzebnych nam będzie kilka(naście) dość prostych gałęzi, najlepiej brzozowych. Za pomocą mocnego sznurka budujemy konstrukcję przypominającą kształtem ostrokątny trójkąt. Całość wystarczy owinąć delikatnymi, mlecznymi światełkami i przystroić ulubionymi bombkami – najlepiej tymi w stylu skandynawskim.

Druga z choinek kształtem przypomina indiańskie tipi. Jej przestrzenna forma jest bardzo widoczna i okazała. Stelaż sam w sobie może wydawać się nazbyt minimalistyczny. Z pomocą w zmianie tego wizerunku przyjdzie nam bardzo gruby łańcuch w kolorze świerku. Oplećcie nim wspomniany stelaż, a na łańcuchu zawieście dużą ilość małych, kolorowych bombek. Gwarantujemy, że pod taką choinką znajdzie się miejsce dla całej góry prezentów (dosłownie!).

Trzecia propozycja jest naprawdę minimalistyczna. Wystarczy połączyć ze sobą dwa odpowiednio wycięte i wyprofilowane elementy sklejki, uzyskując kształt choinki. Obok takiego „drzewka” ułóżmy nasze bożonarodzeniowe prezenty. I gotowe!

Wraz z kolejnym pomysłem nie odbiegamy znacząco od tematyki drewna. Ten model znakomicie prezentować się będzie w rustykalnych i nordyckich aranżacjach. Skonstruowana z jasnych desek choinka służyć będzie jako półeczka na świąteczne ozdoby. Możemy postawić na niej wszelakie dekoracje związane z tematyką świąt: figurki reniferów, drewniane literki w klimacie bożego narodzenia, zapachowe świeczki i wiele innych!

Gdy metraż Waszego mieszkania nie pozwala Wam na wygospodarowanie miejsca na tradycyjną choinkę, w sam raz nada się poniższa propozycja. Na tle białego płótna mocujemy kilka gałązek żywego świerku lub jodły. Do każdej gałązki przytwierdzamy jedną lub dwie bombki. Trzeba przyznać, że w tym przypadku powiedzenie „mała rzecz a cieszy” sprawdza się w 100 procentach.

Przedstawiliśmy Wam już kilka nieszablonowych pomysłów na wykonanie bożonarodzeniowego drzewka. Czas na te bardziej szalone i zwariowane.

Święta w tropikach to motyw przewodni tego projektu. Różowe drzewko wyposażone w okulary przeciwsłoneczne, przystrojone metalicznymi balonikami w kształcie liter, zwieńczone czubkiem z palmą zielonych liści. Choinka przypominająca ananasa z pewnością będzie najbardziej ekscentrycznym, ale zarazem najbardziej sympatycznym spojrzeniem na Boże Narodzenie z przymrużeniem oka.

Do wnętrz nowoczesnych oraz glamour polecamy tę oto trójwymiarową, spiralną formę. Nieco kosmiczna, nieco awangardowa. Mimo swej ekscentrycznej postaci nie sprawi, że świąteczna aranżacja będzie wyglądać przaśnie i małomiasteczkowo. Najlepszy efekt zauważycie, gdy późnym wieczorem, przy zgaszonym świetle zapalicie na niej lampki!

Nasza przedostatnia propozycja to wersja mocno oszczędna i baaardzo ekonomiczna. Do jej wykonania wystarczy Wam czarna taśma o odpowiednich walorach. Pamiętajmy, by wybrać taką, która słabo się wulkanizuje. W przeciwnym razie po świętach naszą choinkę zerwiemy razem z farbą na ścianie 😉 Do jej przystrojenia będziemy potrzebować wyłącznie kilku łańcuchów z Cotton ballsów.

Z ostatniej propozycji skorzystać moją w szczególności mole książkowe. Jeśli nasza domowa biblioteczka pęka w szwach, pokuście się o wykonanie z książek choinkowej podobnej konstrukcji. Na jej szczycie postawcie zwykłą szyszkę, a całość oplećcie łańcuchem kolorowych lampek.

Jak widzicie, zabawa z dekorowaniem świątecznego drzewka może przybrać przeróżne formy. Która z nich najbardziej przypadła Wam do gustu?  Zdecydujecie się na wykonanie którejś u siebie w domu?

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Wow, bardzo ciekawe propozycje 🙂 niektóre elementy można przenieść na klasyczną choinkę – super efekt gwarantowany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.