Przewrotny tytuł dzisiejszego wpisu nawiązuje do elementu dekoracji wnętrz, który jest jego stałym i niezmiennym komponentem. Mimo to, dopiero od niedawna zaczęliśmy doceniać jego dekoracyjny potencjał. Bez zegara na ścianie nie można wyobrazić sobie tradycyjnie urządzonego salonu. Zerkamy na niego kilka lub kilkanaście razy dziennie, warto więc zadbać by był prawdziwą ozdobą, a nie przykrą wnętrzarską koniecznością. Zegarmistrzowski design przeżywa obecnie swój renesans. Nie trudno znaleźć oryginalne i nowoczesne projekty, które wpasują się w niemal każdy wnętrzarski styl. Prześledźmy zatem najciekawsze trendy w tej materii. Być może zainspirujemy Was do udekorowania własnego domu tym stylowym dodatkiem. Ba! Być może niektóre z projektów wykonacie sami 😉

Na początek modne heksagony w połączeniu z jasnym drewnem. Wzór imitujący plastry miodu to gratka dla wielbicieli designerskich nowinek!

Prosta, aczkolwiek pomysłowa koncepcja do nowoczesnego wnętrza. Czarna kolorystyka w towarzystwie nowatorskiego designu spełni oczekiwania najbardziej wymagających domowników.

Skrzydła jako wskazówki zegara? Gdy sparujemy tę ideę z angielskim stwierdzeniem „Time flies”, to pomysł ten wyda się nam iście innowatorski!

Układ liczb na zegarze zna każde dziecko. Ciekawym zabiegiem jest zastąpienie tradycyjnych cyferek innymi, alternatywnymi symbolami. Nikt nie przejdzie obok takiej ozdoby ściennej obojętnie.

Propozycja do wnętrz minimalistycznych. Jesteśmy pewni, że przy odrobinie chęci odtworzycie ten projekt we własnym domu!

Drewniany zegar z kostkami do gry, które prezentują układ cyfr na tarczy. Ten model sprawdzi się zarówno we wnętrzach eklektycznych jak i tradycyjnych!

Projekt, który łączy w sobie dwa trendy: skórzany pasek (do tej pory znaliśmy ten patent z dekoracji luster) oraz minimalistyczny, geometryczny design w pastelach. To nasz zdecydowany faworyt!

Do pokoju nastolatka znaleźliśmy coś z przymrużeniem oka. Ikonograficzne chmurki to bardzo kreatywny pomysł na zegarową tarczę.

Mamy też coś dla umysłów ścisłych. Ten zegar może być bardzo inspirującą pomocą dydaktyczną!

A na sam koniec mamy coś dla szczęśliwych, którzy czasu nie liczą 😉