Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem loftowych przeszkleń
Przeszklenia loftowe w stalowych, czarnych ramach zdobyły serca wielu amatorów dekoracji wnętrz. Opanowały wnętrzarskie hashtagi na Instagramie oraz nienachlanie wyglądają zza kart wnętrzarskich magazynów. W industrialnych, minimalistycznych oraz nowojorskich wnętrzach prezentują się bardzo elegancko i klasycznie. Jak wykorzystać owe przeszklenia w aranżacji własnego wnętrza – o tym słów kilka w dzisiejszym artykule na blogu.
Skąd narodził się pomysł na wykorzystanie loftowych przeszkleń?
Zacznijmy od tego, że pomysł na loftowe przeszklenia ma swoje początki w czasach industrializmu. W każdej dużej fabryce zauważyć można było ogromne przestrzenne okiennice. W czasach poindustrialnych opuszczone fabryki zaczęto adaptować na luksusowe lofty a opisywane okna stały się znakiem rozpoznawczym stylu industrialnego. Obecnie dekoratorzy wnętrz poszli o krok dalej i przeszklenia zaczęli wykorzystywać w dekoracji innych części tworzonych przez siebie aranżacji.
Loftowe przeszklenia zamiast ściany?
Jednym z pomysłów na wykorzystanie loftowych przeszkleń jest zastąpienie nimi ścianek działowych. To rozwiązanie świetnie prezentuje się szczególnie w oddzieleniu sypialni od salonu. Nadaje wnętrzu głębi i optycznie powiększa aranżowaną przestrzeń. Doskonale sprawdzi się też we wnętrzach w których dominują biel, czerń, szarości oraz elementy złota. Ciekawie prezentuje się również, gdy nasze lokum mieści się na poddaszu. Wszelkie skosy, które zazwyczaj są dużym wyzwaniem dla architektów w tym przypadku prezentują się rewelacyjnie!
Szklane loftowe drzwi przesuwne
Opisywane przeszklenia doskonale sprawdzą się również w formie drzwi przesuwnych, spełniających funkcję oddzielającą przestrzeń kuchenną od jadalnianej. Ten zabieg ma na celu nie tylko estetyczne dowartościowanie przestrzeni, jest też znakomitym pomysłem, by kuchenne zapachy i hałasy nie przesiąkały do pozostałej części mieszkania. Dekorację wnętrza dopełnić można innymi loftowymi dodatkami jak, np. krzesłami z siatką lub drewnianym stołem na stalowym filarze.
Wykorzystanie loftowych przeszkleń w sypialni
Nasz instagramowy trend można wykorzystać również w sypialni. Oddzielając część przestrzeni szklanym panelem tworzymy strefę dla domowej garderoby. W tym przypadku jest to pomysł mający na celu głownie urozmaicenie prostych aranżacji. Trzeba jednak przyznać, że można zakochać się w takiej sypialni!
Przeszklenia loftowe w łazience
Czas na naszego faworyta – przeszklenia loftowe w łazience. W połączeniu z białymi, ceglanymi kafelkami oraz wintydżowymi dodatkami w formie baterii łazienkowych czy deszczownicy ukazuje się nam niezwykle spójna, ciesząca oko całość. Przeszklenia w tym przypadku muszą mieć dużą powierzchnię. Małe okiennice mogą być problematyczne w utrzymaniu czystości. Do dekoracji wystarczy kilka zielonych elementów i… jest pięknie!
Przeszklona antresola – wnętrzarski hit!
Ostatnia propozycja to przeszklona antresola do której prowadzą drewniane schody z czarną, stalową balustradą. Oprócz walorów akustycznych – wyciszających wnętrze, wykorzystanie przeszkleń daje wrażenie intymności w tej części mieszkania. Oczywiście tak jak każde poprzednie inspiracje całość prezentuje się obłędnie!
Trend ten zdecydowanie nadaje się do większych przestrzeni, choć zachęcamy również do zainspirowania się nim także w tych nieco mniejszych. A jak Wam podoba się ten pomysł na „uloftowienie” wnętrza?
Obrazy w stylu loftowym oraz industrialnym:
Wnetrza w Twoich rekach
Piękne stylizacje!
Neuszma
Zawsze mi się podobała koncepcja loftowej kawalerki z sypialnią na antresoli. Niesamowity klimat i jeszcze te okna.