Odkrywamy sekret elegancji stylu Nowojorskiego

styl nowojorski

Styl nowojorski na tle innych trendów w aranżacji wnętrz wyróżnia ponadczasowa elegancja. Sekret szykowności i gustowności zbudowany został na fundamentach skrupulatnie przemyślanych zasad i reguł. W dzisiejszym wpisie postaramy się odkryć przed Wami tajniki aranżacyjne, które pomogą Wam zamienić mieszkanie w prawdziwie luksusowy penthouse wprost zza oceanu.

salon - styl nowojorski

jadalnia - styl nowojorski

Wnętrza udekorowane w duchu nowojorskich apartamentów nigdy się nie starzeją. Nabierają za to szlachetności, której nie sposób odmówić nawet wnętrzom dekorowanym w tym stylu nawet kilka dekad temu.  Sięgając do najbardziej wysublimowanych stylów – art deco, klasycznego, francuskiego czy vintage – i czerpiąc z nich to co najlepsze – stworzony został nowojorski prąd aranżacyjny, który bez względu na upływ czasu zawsze będzie wyglądał ponadczasowo.

sypialnia - styl nowojorski

 

jadalnia - styl nowojorski

Nowojorski design to przede wszystkim szlachetne tkaniny, gładkie sofy udekorowane wzorzystymi poduszkami, symetryczne ułożenie mebli, niklowane wykończenia lamp i stołów oraz pikowania i proste przeszycia. Kolorystyka stylu nowojorskiego sięga po nasycone, głębokie klasyczne kolory łączone często z bielą, ecru i beżem.

focal point

Naczelnym punktem każdego wnętrza zaaranżowanego w stylu New York  jest tak zwany „focal point”. Jest to miejsce w pomieszczeniu skupiające na sobie całą uwagę. W jadalni focal point może być wyznaczony poprzez zawieszenie eleganckiego, kryształowego żyrandola. Sypialniane wnętrze skupić może na sobie uwagę poprzez pikowane wezgłowie wykonane z wysokiej jakości materiału. W salonie mogą to być przytulne sofy, ułożone na przeciwko siebie – zgodnie z zasadą symetrii praktykowaną w nowojorskich apartamentach.

sypialnia - styl nowojorski

sypialnia - styl nowojorski

Wnętrza nowojorskich apartamentów charakteryzuje również przestronność i dobre naświetlenie przestrzeni. Dobre oświetlenie gwarantuje duża ilość okien, nagromadzenie źródeł sztucznego światła w postaci żyrandoli, lamp stołowych, kinkietów oraz kolorystyka wnętrz odbijająca światło. W letnie dni, gdy nasłonecznienie w pomieszczeniu staje się uciążliwe na pomoc przychodzą grube, nieprzepuszczające światła zasłony oraz uwielbiane przez styl nowojorski rolety rzymskie.

salon - styl nowojorski

salon - styl nowojorski

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Mi się bardzo podobają domy w nowojorskim stylu. Ten styl bardzo pasuje do mnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.