Styl skandynawski doczekał się trzech bliźniaczych odmian: szwedzkiej, fińskiej i duńskiej. Ta ostatnia – najbardziej wyrafinowana w formie i designie – miała swoje początki już w latach 30 XX wieku. Prekursorem tego wyjątkowego stylu był Kaare Klint – twórca Wydziału Meblarskiego w Kopenhaskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ślad za Klintem poszło wielu znamienitych architektów i artystów, takich jak: Arne Jacobsen, Borge Mogensen czy Hans J. Wegner. Ich dokonania w dziedzinie designu doprowadziły do tego, że w latach 50 XX wieku styl duński zaczął świecić triumfy na rynku światowym.
Co kryło się za tak spektakularnym sukcesem? Duży wpływ na taki obrót spraw miała jego dopracowana forma łącząca walory estetyczne projektowanych mebli oraz dodatków z ich użytkowością i wygodą. Każdy element aranżacji w stylu duńskim wyróżnia również wysoka jakość materiałów – naturalne drewno czy gatunkowo wyselekcjonowane tkaniny. Styl duński to także jednolitość kolorów. Podobnie jak w stylu skandynawskim królują szarości i biel i czerń. Ta stonowana elegancja przypadła do gustu na tyle, że stała się ozdobą wielu współczesnych domów i mieszkań. Jak duńskie wzornictwo prezentuje się w najnowszych aranżacjach? Zobaczcie sami:

Smukła, minimalistyczna rama łóżka oraz wysublimowane, proste stoliki nocne podkreślają charakter wnętrza w stylu duńskim. Smaku dodaje nowoczesny obraz na płótnie w stonowanej kolorystyce.

Wezgłowie wykonane z litego drewna, pościel w przyjemnym odcieniu szarości oraz dodatki wykonane z wysokiej jakości materiałów doskonale wpisują się w duński klimat.

Wyrafinowane duńskie wzornictwo mebli salonowych w postaci krzeseł i stołu wykończonych drewnem, szkłem oraz skórą.

Minimalizm i prostota w eleganckiej formie. Wystawności i uroku dodaje sypialni artystyczny obraz „Złote żniwa”.

Wysokiej jakości obicia puf w towarzystwie ręcznie plecionego koca i stylowej poduszki dekoracyjnej. Wyjątkowość aranżacji podkreślają minimalistyczne, metalowe dodatki w kolorze głębokiej czerni.

Aranżacja przy wykorzystaniu obrazu „Tajemnica gór” oddaje w pełni klimat zimnej Skandynawii. Jak podoba Wam się tak przyozdobiona sypialnia?
Zobacz nas również: