O tym jak łączyć wzory we wnętrzach było już tutaj. Dziś wzięliśmy pod lupę wyłącznie wzory geometryczne, które mają obecnie swoje pięć minut wśród wnętrzarskich nowinek na rok 2017. Przygotowaliśmy zestawienie kilku wyjątkowo ciekawych obrazów z naszej kolekcji, które wpisują się w obecne dekoracyjne trendy.

SYMETRIA W STYLU RETRO

obraz geometryczny z motywem kwiatowym

Układ doskonały, dopracowany w każdym szczególe. Lustrzane odbicie geometrycznych form na kwiecistym tle w stylu retro. Wielowarstwowość wprowadzająca w nastrój artystycznej incepcji. Taki projekt wymaga odpowiedniej oprawy – wintydżowa kolorystyka i wzornictwo – to punkty łączące całą aranżację w spójną całość.

 

HEKSAGONALNY UKŁAD

obraz z motywem heksagonalnym

Wzór heksagonalny to nic innego jak sześciokątny układ geometryczny przypominający kształtem plaster miodu. Wykorzystanie tej kompozycji cieszy się szczególną popularnością w dekoracji kuchennych przestrzeni między meblami i na ścianach łazienek. W naszym wydaniu heksagonalny układ dał początek klimatycznemu projektowi, który prezentuje się wyjątkowo dobrze w towarzystwie minimalistycznych oraz szwedzkich stylizacji. Głęboką tonację obrazu podkreśla kolorystyka bieli i ecru, która została kunsztownie dobrana do prezentowanej aranżacji.

 

ŚWIAT TRÓJWYMIARU

obraz z motywem geometrycznej mapy

Zastosowanie ciemniejszych akcentów w układach geometrycznych nadaje wrażenia trójwymiarowości. Zabieg ten wykorzystaliśmy w naszym kolejnym projekcie (dostępnym również w błękitnej wersji kolorystycznej). Efekt? Mapa świata w cukierkowo-pastelowych odcieniach pudrowego różu, która wpisze się nie tylko w kobiece gusta. Idealne połączenie delikatności i nowoczesności.

 

PLASTRY MIODU

obraz z motywem plastrów miodu

Heksagonalny motyw w kolejnej odsłonie. Uporządkowany układ barw i faktur. Industrialny beton, tradycyjny marmur i nieregularne wzory, które nadają charakteru i świeżości artystycznej. Symetryczność i uniwersalna forma projektu sprawia, że zachodzi dowolność w prezentacji wzoru – można zawiesić go zarówno w pionie jak i poziomie.

 

ASYMETRYCZNE ROMBY

kolorowy obraz geometryczny

Asymetryczny wzór skomponowany z rombów i trójkątów. Jest dowodem na to, że sztuka wychodzi poza ramy szablonowości i logiki. Ta nowoczesna forma nosi w sobie elementy awangardy i nutę stylu retro. Wpisuje się doskonale w gusta wielbicieli stylu eklektycznego. Najpiękniej komponuje się z brązem, odcieniami miedzi i beżu.

 

Który z projektów najbardziej przypadł Wam do gustu? Dajcie znać w komentarzach.

Obrazy użyte na wizualizacjach: