Lekkość i swobodny urok – styl Boho w odświeżonej formie

łapacz snówFilozofia stylu Boho opiera się na różnorodności i swobodzie. Jego lekki i niezobowiązujący urok opiera się na fundamentach wielu innych stylów. Odnajdziemy w nim hippisowską spontaniczność, oryginalność wzornictwa etno, ekologiczną naturalność jak i elementy ludowe. Ten swoistego rodzaju misz-masz charakteryzuje się burzą mocnych kolorów, bogactwem wzorów i zaplanowaną niefrasobliwością.

styl scandi boho

Świat designu odkrył styl Boho na nowo, nadając mu nieco więcej delikatności i wdzięku. Patchworkowe ozdoby zastąpiły szydełkowe plecionki, Indyjskie narzuty i makoty ustąpiły miejsca jutowym dywanom oraz wełnie czesankowej a tęczowa kolorystyka została zredukowana do delikatnej, stonowanej palety barw.

styl scandi boho

Niektórzy mogą ulec wrażeniu, że poprzez tę zmianę styl Boho stracił swój polot i wyjątkowość. Należy mieć jednak na uwadze, że jest to jedynie jeden z nurtów oryginalnego Bohemian style, który wciąż nosi w sobie elementy pierwowzoru. Bez problemu odnajdziemy w nim elementy, które są mocno osadzone w ideologii Boho. W wersji Soft Boho wykorzystywane są delikatne akcenty wzorów etno, ludowa szablonowość czy naturalne materiały.

styl soft boho

Współczesne Boho czerpie z obecnych trendów. Odnaleźć można w nim rysy stylu skandynawskiego czy eko. Całość utrzymana jest w estetyce fushion – bazującej na kontrastach, minimalizmie oraz neutralności kolorystycznej.

soft boho

A co Wy uważacie o stylu Scandi Boho? Czy urzekł Was w równym stopniu jak nas?

Obrazy użyte na wizualizacjach:

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. To jest to !!! Scandi boho to aranżacja dla mnie 🙂

  2. pqnski12

    Jakie to śliczne! I niepraktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.