Zastanawiacie się nad zaaranżowaniem wnętrza przy wykorzystaniu cegły? Pomysł jest świetny, ale… no właśnie… – istnieje szereg wad i zalet wykorzystania tego materiału w dekoracji wnętrz. Od czego zacząć, gdzie ją wykorzystać i  jak dobrać jej kolor? Na wszystkie te pytania postaramy odpowiedzieć się w dzisiejszym wpisie na blogu!

Styl industrialny

Styl glamour - cegła

cegła na ścianie

Styl skandynawski - cegła

GDZIE? JAK? DLACZEGO?

Cegła to doskonały surowiec do zaaranżowania wnętrz w stylu LOFT, skandynawskich czy glamour. Jej czerwone odcienie wpasują się w industrialny , surowy klimat, bielona cegła wspaniale wkomponuje się w szwedzkie szarości. Grafitowe odcienie podkreślą niejedno bogato urządzone wnętrze. Cegła dobrze czuje się w salonach i sypialniach. Należy raczej unikać używania jej w łazienkach – chłonie bowiem wilgoć, co powoduje zmniejszenie izolacji termicznej, spękania czy powstawanie zacieków i plam.

Styl industrialny - cegła

Styl skandynawski - cegła

Styl glamour - cegła

JAKIE SĄ ZALETY CEGLANYCH ŚCIAN?

Cegła tworzy we wnętrzach przyjazny człowiekowi mikroklimat. Oprócz tego jest solidna, wytrzymała i ognioodporna. Łatwo utrzymać ją w czystości. Dodatkowo – jest bardzo dobrym izolatorem termicznym – w lecie daje uczucie chłodu w pomieszczeniu, a zimą pomaga utrzymać ciepło. Co najważniejsze tworzy piękny efekt na ścianie!

Biała cegła

Naturalna cegła

DLACZEGO CEGLANE ŚCIANY NIE SĄ IDEALNYM DODATKIEM DO WNĘTRZ?

Cegła ma też kilka wad o których warto pomyśleć przed dekoracyjną zmianą w naszych mieszkaniach. Ceglana okładzina optycznie pomniejsza pomieszczenia – nie nadaje się więc do małego metrażu. Źle zaaranżowana może także oszpecić wnętrze – tworząc uczucie przytłoczenia lub efekt „niedokończonego remontu”. Dodatkowo nie nadaje się do wszystkich typów pomieszczeń (o czym wspomnieliśmy wcześniej).

Biała cegła

Czerwona cegła - styl industrialny

A co Wy sądzicie o tego typu dekoracji na ścianach? Dajcie znać w komentarzach!