zewnętrzny fotel podwieszany

Do tej pory huśtawki i hamaki były dodatkami, które sprawdzały się tylko na otwartych przestrzeniach. Teraz nadszedł czas na zmianę –  przenoszą swoje uroki na domowe pielesze! Stały się ekscentrycznym, a zarazem bardzo modnym dodatkiem do salonów. O własnej huśtawce w domu marzą wszystkie dzieci. Jesteśmy przekonani, że po tej „rewolucji” również niejeden dorosły zdecyduje się na jedną z nich – spełniając tym samym swoje dziecięce marzenie.

podwieszany fotel

Podwieszane fotele bez wątpienia mogą zastąpić te tradycyjne – są znakomitą alternatywą, która w pełni sprawdza się jako miejsce do relaksu, krótkiej drzemki, czy przeczytania ulubionej książki.

pleciona huśtawka pokojowa

Jest jednak kilka kwestii, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji o upiększeniu wnętrza tego typu dodatkiem. Oprócz tego istnieje kilka przesłanek o których należy pamiętać już w trakcie użytkowania.

hamak

  1. Wielkość pomieszczenia

Podwieszane fotele i hamaki zajmują stosunkowo dużo miejsca. Z pewnością chcemy, aby były wyjątkowym elementem naszego wystroju, ale czy chcemy, by przeszkadzały nam w wykonywaniu codziennych czynności i przytłaczały nasze wnętrze? Jeśli jesteście właścicielami małych mieszkań i kawalerek, a posiadanie huśtawki w domu jest waszym marzeniem już od dzieciństwa, to może warto zdecydować się na tradycyjną huśtawkę na sznurkach? Nie zajmuje ona dużo miejsca, a jest piękną ozdobą, która będzie przenosić nas w świat fantazji.

podwieszany fotel

  1. Zagadnienie montażu

Przed zamontowaniem huśtawki lub hamaka trzeba przeanalizować warunki montażowe interesującej nas przestrzeni oraz dowiedzieć się jak producent przewidział zamontowanie swojego produktu. Należy zwrócić również uwagę na elementy konstrukcyjne, które mogą nadawać się do podwieszenia. Jeśli nie pozwalają one na montaż huśtawki – nie ma powodu do zmartwień. W ofercie wielu sklepów są również podwieszane fotele na stelażach, które dadzą nam namiastkę dziecięcych marzeń.

fotel na stelażu

  1. Kwestia bezpieczeństwa

Jeśli zdecydujecie się już na zakup huśtawki lub podwieszanego fotela, koniecznie wybierzcie ten, który posiada atest bezpieczeństwa. Odradzamy kupowania tego typu dodatków z niesprawdzonych źródeł. Oprócz tego, już w trakcie użytkowania, warto co jakiś czas sprawdzić mocowania fotela. Uważać trzeba także na miejsce w którym decydujemy się podwiesić fotel. Na pewno nie powinno się podwieszać go zbyt blisko ściany.

huśtawka pokojowa

Koniec końców – hamaki, huśtawki i podwieszane fotele są wspaniałym i designerskim dodatkiem do wnętrz. Niezależnie, czy zdecydujecie się na te wiklinowe, materiałowe, wykonane ze sznurków lub najbardziej nietypową opcję – przeźroczystą bańkę – każdy z nich będzie elementem wystroju, który nigdy się nie znudzi!

podwieszany fotel kula

fotel na stelażu