6 pomysłów na przytulną kuchnię

Kuchnia nazywana jest sercem domu. W niej przygotowujemy posiłki oraz spotykamy się przy wspólnym stole. Warto zadbać więc, by to miejsce było jak najbardziej przytulne. Poniżej przedstawiamy sześć wskazówek na to, by „ocieplić” domową kuchnię.

  1. Połączenie kuchni z salonem

Kto powiedział, że salon i kuchnia powinny stanowić odrębne pomieszczenia? Połączenie salonu z aneksem kuchennym to bardzo modne połączenie, bardzo często wykorzystywane w małych mieszkaniach do powiększenia przestrzeni. Szczególnie ciekawie prezentuje się w nowoczesnym wydaniu, jakie pragniemy Wam przedstawić na poniższej aranżacji. Taka kuchnia aż prosi się o zaproszenie gości na kolorowego drinka 😉

Aneks kuchenny

  1. Połączenie kuchni z jadalnią

Najprzyjemniej jest spożywać posiłki w rodzinnym gronie. Ta kuchnia uszczęśliwi każdego wielbiciela rodzinnych spotkań. Nie dosyć, że urządzona jest w eleganckim, luksusowym stylu, to na dodatek wzbogacona została o część jadalnianą, która ze względu na centralne ułożenie może stać się również miejscem przeznaczonym do przygotowywania posiłków. Jak wiadomo przez żołądek do serca – podbijcie więc serca Waszych przyjaciół i rodziny tą piękną kuchnią!

Kuchnia z jadalnią

  1. Drewniane dodatki

Przedstawiamy Wam również przepiękną kuchnię urządzoną w stylu skandynawskim. Większość elementów wykonana jest z szarego drewna, które sprzyja stworzeniu przytulnego klimatu. Urządzona w ten sposób kuchnia, dopieszczona detalami w postaci zieleni roślin i bieli dodatków, tworzy niezwykle sielski klimat.

Kuchnia w drewnie

  1. Kwiaty i dekoracje

Kwiaty i drobne dekoracje stołu dodają jadalnianej części kuchni nie tylko szyku, ale i przytulnego nastroju. Spójrzcie tylko na ten pięknie przyozdobiony stół. Bukiet kalii i żółtych chryzantem, dary natury w postaci szyszek czy orzechów, niebieski bieżnik oraz piękne serwety. Czy to nie przepis na wysmakowaną kuchnię? Apetyt gości wzmoży również obraz „Chwila zapomnienia” 😉 Gwarantujemy, że nikt nie będzie chciał wyjść z tak przystrojonej kuchni.

Jadalnia

  1. Kawiarniany kącik

Dlaczego właśnie kawiarnię wybieramy na popołudniowe spotkania z przyjaciółmi? Z pewnością dlatego, że miejsce to sprzyja kameralnym rozmowom. Mały kawiarniany kącik można bez problemu wygospodarować we własnej kuchni. W zmianie pomoże Wam obraz „Smak poranka”, który nada kawiarnianego klimatu.

Kuchnia i kawa

  1. Odpowiednie oświetlenie

Lubicie wieczorami wypić herbatę we własnej kuchni? Niestety, jeśli nasza kuchnia znajduje się od frontowej części domu, często mimowolnie jesteśmy na widoku przechodniów.  W stworzeniu nieco bardziej intymnej atmosfery pomogą nam rzymskie rolety nie przepuszczające światła oraz odpowiednio dobrane żyrandole. A może herbatkę zastąpicie dziś „Borówkowym szaleństwem”? 😉

Nowoczesna kuchnia

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Jestem zdania, że każda kuchnia może wyglądać przytulnie wystarczy do niej dobrać odpowiednie dodatki i akcesoria 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.