Instytut Pantone to wyrocznia kolorystyczna dla wielu branż, w szczególności tych związanych z wystrojem i dekoracją wnętrz. Znany jest z wyznaczania trendów, które kreuje na podstawie obserwacji świata kultury współczesnej, mody i show-biznesu.  Transformacja wielu dziedzin życia codziennego, spowodowana przez panującą pandemię, odbiła się szerokim echem również w wyborze koloru przewodniego na rok 2022. Został nim odcień 17-3938 Veri Peri. Dlaczego właśnie ten kolor ma stać się ikoną w roku 2022?  Na to pytanie postanowiliśmy odpowiedzieć Wam w dzisiejszym artykule.

Dlaczego Veri Peri?

Veri Peri to odcień balansujący na granicy błękitu i fioletu. Jak przekonują eksperci, swoją intensywnością i odważnym charakterem ma definiować czas panujących zmian i transformacji. Przeobrażenia te dotyczą głównie przenikania się świata materialnego i cyfrowego, które to ze szczególną intensywnością miały okazję ścierać się ze sobą w czasach wszechobecnego lockdownu. W świecie post-covidowym zmianom ulegają nasze standardy i wyobrażenia. Te właśnie reorientację Veri Peri stara się zaakcentować swoją dynamiką, świeżością i witalnością.

Co wniesie Veri Peri do świata dekoracji wnętrz?

Dekoratorzy wnętrz mogą pokusić się o wykorzystanie Veri Peri w swoich projektach powołując się na kilka przesłanek. Po pierwsze, intensywny odcień koloru fioletowego może mieć na celu dodanie wnętrzom odważnego charakteru, przyciągać wzrok i intrygować odbiorcę. Ponadto, Veri Peri jest aranżacyjnym kameleonem. Może dynamicznie przechodzić między ciepłymi a zimnymi tonami, w zależności od kolorów, którymi jest otoczony. Zupełnie inny efekt końcowy uzyskamy, gdy zestawimy go z naturalnym drewnem czy zimnymi marmurami. Po trzecie, kolor roku wybrany przez Instytu Pantone to ukłon w stronę różnorodności. Wykorzystując go w projektowaniu naszego wnętrza możemy stworzyć wyraziste zestawienia kolorystyczne, nadające całości aranżacji śmiałości i temperamentu.

Czy Veri Peri ma szansę zagościć w naszych wnętrzach na dłużej?

To z pewnością pokaże czas. Jesteśmy jednak pewni, że wybór Instytutu Pantone jest głęboko przemyślany oraz oparty na licznych badaniach i obserwacjach. Wnioskując po poprzednich wyborach instytutu, zauważamy tendencję, iż każdy z nich oparty był na głębszej idei, nie ograniczającej się jedynie do jedynej, konkretnej sfery życia społecznego. Veri Peri ma napawać wiarą w przyszłość i optymizmem – a tego życzylibyśmy sobie nie tylko w wystroju naszych domów i mieszkań 🙂