Powracamy z cyklem VAKU POLECA! W dzisiejszym artykule pomożemy Wam wybrać idealne biurko zarówno do pracowniczego biura jak i do domu. Zobaczcie sami co dla Was przygotowaliśmy!

KOZIOŁKI

To jedno z najmodniejszych rozwiązań ostatnich sezonów. Zyskało ogromną popularność z powodu swojego potencjału aranżacyjnego. Biurko typu kozioł możemy stworzyć według własnego projektu, ponieważ w większości część zwaną „kozłem” dokupujemy jako osobny element. Możemy wybrać te z półkami, w drewnie, metalu, wysokie lub niskie. Na koźle wystarczy umieścić wybrany przez siebie blat i gotowe! Całość prezentuje się bardzo designersko. Biurka „koziołki” spotkać możemy w aranżacjach skandynawskich, boho lub nowoczesnych.

NOWOCZESNE

Niektórzy z Was cenią jednak klasyczną prostotę – szczególnie, gdy biurko przeznaczone ma być do pracy i nie chcemy, by cokolwiek nas rozpraszało. W tym temacie świetnie spiszą się nieskomplikowane, nowoczesne biurka. Można do nich dokupić podręczny moduł z szufladami, który w razie potrzeby z łatwością przestawimy w inne miejsce.

SEKRETARZYK

Biurko z sekretarzykiem to niespełnione marzenie z dzieciństwa wielu z nas. Kojarzące się z kostiumowymi filmami, gdzie często pisano przy nich listy piórem i atramentem. Wyposażone w małe szufladki i skrytki, pomieszczą wszystkie piśmiennicze skarby, na które często nie mamy miejsca przy tradycyjnym biurku. Sekretarzyk ponadto można zamknąć na klucz – będzie więc świetnym pomysłem dla tych, którzy cenią sobie prywatność.

RETRO

Obecnie lubimy powracać do mebli z lat 50, 60 i 70. Odrestaurowane meble są często prawdziwymi wnętrzarskimi rarytasami. Wykonane z naturalnego, lakierowanego drewna w towarzystwie designerskich dodatków i odrobiny zieleni będą stanowić największą ozdobę Waszych domów i mieszkań. Za biurkami w stylu retro z pewnością przemawia aspekt estetyczny!

MODUŁ/REGAŁ

Dla wszystkich tych, którzy ponad aspekt estetyki przedkładają praktyczne rozwiązania, strzałem w dziesiątkę okazać się mogą biurka, które stanowią część meblościanki lub biurka wyposażone w modułowe regały. Takie biurka często wykorzystuje się w archiwach lub biurach rachunkowych, gdzie miejsce na segregatory i dokumenty jest na wagę złota.

L-SHAPED

Tego typu biurka sprawdzają się we wszelkiej przestrzeni biurowej i publicznej takich jak filie banków czy korporacje. Kształt litery L sprzyja pracy na dwóch monitorach lub gdy potrzebujemy zarówno miejsca do pracy z komputerem jak i do pisania. Nie krępują naszych ruchów, możemy czuć się przy nich bardzo swobodnie.

SZUFLADY

Wielu z nas nie wyobraża sobie biurka bez szuflad. Perfekcjoniści i pedanci, którzy lubią, gdy na blacie panuje niczym nie zmącona harmonia z pewnością skuszą się na taki mebel. Prócz tego układ szuflad i ich kształt w wielu przypadkach może stać się punktem odniesienia do innych dodatków w naszych mieszkaniach.

BLAT

Ekonomicznym a zarazem pomysłowym rozwiązaniem jest wykonanie podwieszanego biurka z samego blatu. Zalety tego typu rozwiązania nie ograniczają się tylko do sfery finansowej – przy odpowiedniej długości blatu przy biurku może pracować kilka osób jednocześnie. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie w miejscach, gdzie wykonuje się prace manualne, np. w szwalniach.

Pomysłowość w sferze projektowania biurek to nadzieja na to, że powoli zmienia się mentalność w sferze projektowania przestrzeni biurowych. Coraz częściej decydujemy się na odważne i designerskie rozwiązania, a biura przestają być bezdusznymi przestrzeniami.