Pantone color institute o kolorach wie już chyba wszystko. Co roku wyznacza trendy, którymi kierują się najwięksi projektanci mody i wystroju wnętrz. Według instytutu rok 2018 ma skraść Ultra Violet (18-3838), określany jako kolor prowokujący, oryginalny i pomysłowy. Ten nietuzinkowy odcień fioletu definiuje się również jako kolor kreatywny, wizjonerski, wybiegający w przyszłość.

ultra violet - fotoobraz

Dlaczego to właśnie Ultra Violet uznany został za kolor roku? Powody mogą być mniej lub bardziej błahe, lecz nie możemy oprzeć się wrażeniu, że kolor ten dosyć często przewijał się w modzie i w wystroju wnętrz ubiegłych sezonów. Odcień Ultra Violet można z łatwością odnaleźć w stylu Glamour oraz prowansalskich dodatkach. W końcu nastało jego pięć minut i to on będzie przewodził kolekcjom największych domów mody i wystroju wnętrz w 2018 roku!

fioletowy obraz do salonu

Jeśli chodzi o połączenia kolorystyczne to fiolet najlepiej czuje się sam ze sobą. Gdy już ma zostać połączony z jakimkolwiek kolorem to dopuszcza do siebie dwie neutralne barwy: szarość i biel. Fiolet ze względu na swoją ekspresyjność i  skłonność do dominowania, gra pierwsze skrzypce w każdej aranżacji, w której się pojawia.

portret we fiolecie

Jak wspomnieliśmy wcześniej, fiolet to dominanta stylu glamour. Mocny fiolet w połączeniu z bielą, kryształami i dodatkami na wysoki połysk prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Nie może go również zabraknąć w stylizacjach rodem z Prowansji, gdzie fioletowa lawenda to nieodłączny dodatek praktycznie każdej ozdoby. Po ultra violet sięgają również inne style, takie jak styl tradycyjny czy industrialny.

fiolet i styl glamour

fioletowy fotoobraz

Zespół VAKU-DSGN również został oczarowany tym pięknym odcieniem. W naszej twórczości fiolety przemyciły swój nieodparty urok dosłownie wszędzie. Z łatwością doszukacie się ich wśród abstrakcji, portretów, motywów kwiatowych jak i fotoobrazów. Na którym z obrazów od VAKU fiolet urzekł Was najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

obraz abstrakcyjny we fiolecie

fotoobraz z lawendą

Obrazy użyte na wizualizacjach:

fioletowy fotoobraz

lawenda - fotoobraz

lady rose - fioletowy fotoobraz

abstrakcja we fioletach

obraz we fioletach

portret we fioletach

kwiat we fiolecie