Mieszkanie w stylu retro – tworzymy unikatowe aranżacje

Ostatnimi czasy da się zaobserwować powrót mody na wnętrza w starym stylu. Coraz więcej firm zajmuje się odnawianiem starych mebli rodem z czasów PRL-u. Szerokie kredensy, fotel Chierowskiego czy dodatki w klimacie vintage przeżywają obecnie swoją drugą młodość. Popyt na wnętrzarską retrospekcję stał się tak duży, że i my postanowiliśmy podsunąć Wam kilka pomysłów na stylowe, sentymentalne wnętrza.

Któż z nas nie pamięta boazerii, która pojawiała się w niemal każdym mieszkaniu i szerokich od morza aż po Tatry meblościanek wykonanych z lakierowanego drewna o wysokim połysku? Dziś ten „Boom” na drewniane, przytłaczające dekoracje nieco zelżał, jednak możemy zaobserwować kilka trendów które klimatem przywołują ich echo. Spójrzmy przykładowo na modne drewniane kasetony ścienne, które mogą stać się ozdobą zarówno sypialni jak i eleganckiego gabinetu. Przyozdobione modnymi obrazami na płótnie w retro klimacie tworzą niezwykle spójną i oryginalną całość.

drewniane kasetony ścienne

drewniane kasetony ścienne

Kolejną miłością ubiegłego stulecia były fotele. Wykonywane w futurystycznych jak na ówczesne czasy modelach obecnie są perełkami, które pasjonaci stylu retro uporczywie poszukują na targach staroci. Wykonywane były często na drewnianych nogach, szyte z grubych tapicerskich materiałów, które możecie podziwiać na poniższych wizualizacjach.

fotel retro

fotel retro Chierowski

wnętrze w stylu retro

wnętrze w stylu retro

Pamiątką tamtych czasów są również dodatki w kratę i pepitkę. Zdobiły nie tylko meble ale również dodatki.

łóżko z kocem w kratę

kanapa w pepitkę

kanapa w kratę

A co powiecie na skórzaną kanapę w karmelowym kolorze czy kawiarniane fotele w musztardowej poświacie? Pachną luksusem i najwyższą formą elegancji tamtych lat.

skórzany miodowy narożnik

retro fotele

skórzana miodowa kanapa

Na koniec pragniemy zaprezentować kilka komód nawiązujących stylistyką do lat 60 ubiegłego stulecia. Proste fornirowane bryły na drewnianych nogach to ozdoba lekka, minimalistyczna, niosąca nutę estetyki designu dawnych lat.

komoda w stylu retro

salon w stylu retro

salon w stylu retro

salon w stylu retro

Czy Was również uwiodła stylistyka retro? Jesteśmy pewni, że urzekać nas będzie jeszcze przez kilka następnych dekad!

P.S. Poniżej linki do obrazów wykorzystanych w dzisiejszym wpisie:

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. Każde z wnętrz ma swój niepowtarzalny urok 🙂 piękne meble i dodatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.