Jak udekorujesz, tak się wyśpisz! Pomysły na ożywienie minimalistycznej sypialni

Czy piękno tkwi w prostocie? Jeśli chodzi o wystrój sypialni, to zdecydowanie tak! Nieskomplikowane dekoracje i rozwiązania aranżacyjne sprzyjają budowaniu aury harmonijnego wnętrza, które służyć ma przede wszystkim relaksowaniu się i wyciszeniu po ciężkim dniu. Z tą filozofią w dużym stopniu współgra charakter stylu minimalistycznego, zorientowanego na prostolinijność i nieprzesadność w dozowaniu praktyk dekoracyjnych. Niemniej jednak, minimalizm w czystej formie okazuje się nie do końca właściwą drogą w tworzeniu klimatu przytulnego wnętrza. Istnieje jednak jeden prosty zabieg, który zastosowany w obrębie stylu minimalistycznego dodaje mu nowego, nieszablonowego oblicza. Chodzi mianowicie kolorystyczne eksperymenty. Mogłoby się zdawać, że zabawa kolorem kłóci się z ideą minimalistycznych wnętrz. Nic bardziej mylnego! Cała paleta pastelowych barw oraz głębokich, ciemnych i zdecydowanych tonów świetnie wypełni sypialniane wnętrza aurą domowego ciepła, nie zaburzając przy tym prostoty aranżacji. Pamiętajmy jednak, żeby mocniejsze tony wykorzystywać jedynie w dodatkach. W tej roli najlepiej sprawdzi się pościel. Zobaczcie jak za pomocą tego prostego zabiegu można zmienić wystrój sypialni, nadając jej zupełnie nowy koloryt.

MUSZTARDA I RÓŻ

Kolor musztardowy w połączeniu z delikatnym, pudrowym różem zachwyca od pierwszego wejrzenia. Nieoczywiste połączenie barw, które zaakcentuje męski i damski pierwiastek sypialni. Idealna kombinacja, pasująca do sypialni dla dwojga. W połączeniu ze ścianami pomalowanymi na biały kolor tworzy piękną minimalistyczną całość.

BORDO

Nawet głębokie tony czerwieni mogą znaleźć dla siebie miejsce w prostej aranżacji. Akcent koloru bordo w postaci kołdry i poduszek, połączony wraz z szarymi i białymi elementami tworzy przemyślane trio, które nie zakłóca spokojnego i harmonijnego charakteru wnętrza.

RÓŻ I ZIELEŃ

Róż – już po raz drugi – maluje piękne kolorystyczne pejzaże w sypialni. Tym razem jako dominująca część okrycia łóżka, uzupełniona lekkimi akcentami brązu i pięknej, morskiej zieleni. W kompozycji z delikatnością bieli jawi nam się obraz czystej, nieskazitelnej przestrzeni.

BEŻ

Kolor beżowy to integralna część składowa minimalistycznych aranżacji. Neutralna, naturalna barwa, dzięki której jesteśmy oczyścić umysł z wszelkich złych emocji. Pościel wykonana z lnu zdecydowanie podsyca idylliczny i wyciszający charakter prezentowanej sypialni.

BŁĘKIT

Jasne tony błękitu mają za zadanie przywołać w myślach najpiękniejsze sny, jakimi obdarzył nas uśpiony umysł. Nawiązujące do stylu marynistycznego i hampton dają poczucie beztroski i oczyszczenia towarzyszącego nam podczas nadmorskich wędrówek po piaszczystej plaży. Po raz kolejny w towarzystwie bazowej bieli, doskonale sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych.

ZIELEŃ

Zielona, kojąca odsłona Waszej sypialni. Tym razem w towarzystwie przygaszonych szarości. Ta aranżacja to dowód na to, że nawet połączenie mocnych, zdecydowanych tonów może dać się poznać jako odłam prostego minimalizmu.

Jak podobają Wam się minimalistyczne sypialnie, uzupełnione o kolorystyczne akcenty? Któraś z nich przemawia do Was szczególnie? Tradycyjnie, dajcie znać w komentarzach 😉

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Błękit we wnętrzu to powiew świeżości, za którym tak tęsknimy po trudach całego dnia. Wnętrze z akcentami w tym kolorze napełnia energią, relaksuje. Dla mnie jest to najpiękniejsza barwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.