Jak dobrać kolor kanapy do wnętrza?

Strefa komfortu w salonie to miejsce tak znaczące dla wystroju wnętrza jak wieża Eiffla dla Paryża czy pędzel dla malarza. Nieistotne jaką formę przybierze: szezlongu, sofy czy narożnika – nie może się bez niej obejść żaden dzienny pokój. To jaki charakter odda wnętrzu leży w dużej mierze po stronie koloru obicia, w jakim zdecydujemy się ją udekorować. Barwy w jakie „ubierzemy” sofę determinują po części stylistykę wnętrza, jak również stają się punktem wyjścia do kontynuacji dekoracji pozostałej części pomieszczenia. Zapraszamy na przegląd najmodniejszych kolorów zestawów wypoczynkowych w roku 2017!

Kolor musztardowy – najbardziej wyrazisty z dobranej w ramach dzisiejszego wpisu palety. Jest na tyle charakterystyczny, że nie potrzebuje dodatkowej otoczki w postaci wnętrzarskich dodatków. Wykorzystywany w stylizacjach retro i vintage. Bardzo często używany w skórzanych obiciach. Podkreśla ich indywidualny charakter, klasyczność oraz nutę luksusu. Zaprezentowane aranżacje salonów sięgają po połączenie musztardowych żółci z dostojnością naturalnych posadzek, uwypuklających wintydżowy akcent całego wystroju.

sofa w kolorze musztardowym

sofa w kolorze musztardowym

Czysta biel – baza to tworzenia wszelakich aranżacji – od skandynawskich do nowojorskich. Wybór białego obicia sofy lub narożnika to rozwiązanie bardzo eleganckie, podnoszące standard wystroju, lecz niosące za sobą wysokie ryzyko szybkiego zepsucia tego efektu. Przeznaczony do wnętrz, w których panuje wysoki rygor w sferze użytkowania przedmiotów.

biała sofa

biała sofa i fotel

Głębokie czernie – idealne do wnętrz industrialnych i eklektycznych. Pięknie komponują się z miedzianymi dodatkami i drewnem. Bardzo dobrze prezentują się w odcieniach niejednolitych, łączonych z modnym melanżem. W sferze dodatków panuje szeroka dowolność. Czarną kanapę przełamiemy niemal każdym kolorem. Decyzja o czarnym obiciu jest więc bardzo praktycznym i uniwersalnym wyborem.

czarny narożnik

czarna sofa

Od indygo, przez morskie błękity po przygaszone zielenie – te odważne barwy wykreują Wam salon z charakterem. Głęboki błękit znakomicie przełamie szwedzką stylistykę, morskie akcenty znakomicie wpiszą się w nowoczesne wnętrza, a kolorystyka butelkowej zieleni i khaki korzystnie wpłynie na aranżacje w eklektycznym stylu.

sofa w kolorze indygo

narożnik w kolorze morskim

zielona sofa

Modne szarości – chyba najpopularniejszy z kolorów ostatnich sezonów. Pięknie dopełnia bielone wnętrza w stylu prowansalskim i skandynawskim. Jest na tyle uniwersalny, ze sprawdzi się niemal w każdej aranżacji. Miejsce nad szarą kanapą doskonale uzupełnią plakaty w cienkich, czarnych oprawkach lub wyrazista grafika z nowoczesnym motywem.

szary szezlong

szary narożnik

Pastele – przeznaczone do wnętrz zdeterminowanych przez kobiecy gust. W sferze pasteli możemy pozwolić sobie na zabawę kolorem. Ze względu na delikatność każdego z odcieni nawet żółta sofa dobrze wyglądać będzie u boku różowego fotela. Całość w ryzach utrzymają biele i szarości wykorzystane w pozostałych elementach wnętrza.

pastelowa sofa

pastelowa sofa

Z tak szerokiej gamy barw trudno zdecydować się na jeden kolor 😉 My przynajmniej nie jesteśmy w stanie określić, który z kolorów urzekł nas najbardziej. A jaki byłby Wasz wybór? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

 

← Previous post

Next post →

5 Comments

  1. Agnieszka

    Przepiękne sofy! Jakiej firmy jest narożnik koloru morskiego?

  2. Witam skąd obraz z kwiatami nad narożnikiem
    ? Jest przepiękny!

  3. Monika494

    Uwielbiam styl angielski we wnętrzach, urzekła mnie jasna sofa, który znajduje się na jednym ze zdjęć w tym artykule 🙂 Sama posiadam podobny mebel wypoczynkowy, tylko jest nim sofa royal od Puszmana w kolorze granatowym, ale ta jasna sofa także bardzo mi się podoba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.