Drewno to niezwykle uniwersalny materiał używany w dekoracji wnętrz. Występuje w wielu postaciach i wariantach. Jest doskonałym surowcem do upiększenia podłóg, ścian, sufitów, produkcji mebli i dodatków. To również tworzywo, które poddaje się z łatwością zmianie koloru i faktury. Oprócz wymienionych zalet o jego uniwersalności świadczy fakt, iż drewno pasuje do niemal każdego typu wnętrza. Styl klasyczny, nowoczesny, skandynawski czy styl loft – w każdym z nich możemy odnaleźć jego elementy. Należy wspomnieć, że drewno dodaje przytulności każdemu z wnętrz w którym się pojawia. Czy spędzając urlop w góralskiej, drewnianej chatce nie mieliście kiedyś wrażenia, że czujecie się jak w domu? VAKU-DSGN skorzystało z uroków tego ponadczasowego tworzywa już na etapie produkcyjnym. Ramy naszych obrazów wykonujemy bowiem z wysokiej jakości drewna sosnowego, co czyni je bardzo wytrzymałymi, sprawiając jednocześnie, że są one nad wyraz stabilne. Doceniliśmy również urodę wnętrz urządzonych w stylistyce drewna. Efekty  możecie podziwiać poniżej :-).

obraz niedźwiedź

Drewno jednoznacznie kojarzy się z naturą. Salon urządzony w klimacie ciepłego drewna z pewnością podsyci obraz Gawra cierpliwości . Poczujcie, że jesteście częścią natury we własnym domu!

obraz ptak

Drewno nie zawsze musi być przytłaczającym elementem dekoracyjnym. Lekkości nada mu biała kolorystyka. Taki zabieg czyni całą aranżację delikatną i kobiecą.

obraz kwiat

Odpowiednio dobrany typ drewna sprawdzi się również w łazience. Nadaje on tej części domu niezwykłej elegancji i dostojności. Poczujcie odrobinę luksusu podczas relaksującej kąpieli!

obraz retro wzór

O zastosowaniu drewna we wnętrzach nowoczesnych przekonać się można ozdabiając ścianę drewnianymi, poziomymi panelami. Prosto, szykownie, nowocześnie i przytulnie.

obraz ptak

Chcielibyście połączyć nowoczesność, tradycję i surowość stylu industrialnego w jedną całość? Niemożliwe staje się rzeczywistością – spójrzcie tylko na powyższą aranżację.

Jeśli zdecydujecie się na urządzenie swojego wnętrza w drewnie, musicie pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji takiej dekoracji. Czyszczenie drewna może być łatwe, proste i przyjemne, ale… kluczową zasadą obchodzenia się z drewnem jest to, aby nie narażać drewnianych powierzchni na długotrwały kontakt z wodą. Materiał ten nie lubi wilgoci. Wilgoć powoduje, że drewno obrzmiewa i gnije. Detergent przeznaczony do pielęgnacji drewna powinien zawierać nanocząsteczkowe dodatki. Jego skład powinien być również bogaty w sole nieorganiczne. Pamiętajmy, by dobierać głównie detergenty anionowe i niejonowe. Odpowiednio dobrany preparat odświeża pielęgnowane powierzchnie, nadaje im błysk i podkreśla kontrast barw. Istotnym elementem jest również okresowa konserwacja powłok malarskich lub lakierniczych.

obraz napis home drewno

Obraz Home na drewnie to propozycja dla wszystkich domatorów, którzy chcą ocieplić wnętrze swojego mieszkania. Imitacja drewna nada wnętrzu naturalności a napis HOME podkreśli ciepło domowego ogniska.

obraz panoramiczny abstrakcja

Drewno barwione doskonale sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich . Taka stylizacja doda surowości i naturalności niejednej aranżacji.

obraz lis las

Uważacie, że boazeria wyszła z mody? Otóż nie! Jej wielki powrót możecie podziwiać na sypialnianych ścianach. Jej pomarańczowy odcień podkreśla charakter zaprezentowanego obrazu z charyzmatycznymi lisami.

obraz gałąź drzewo wiśnia japonia kwiaty

Drewno to również sposób na spokój i harmonię. Matowe drewno i jego nowoczesne kształty połączone z odcieniami beżu i ecru tworzą gustowną i wysmakowaną kompozycję.

obraz drzewo kod kreskowy

Drewno można śmiało wykorzystać we wnętrzu w stylu Loft/Industrial. Idealnie sprawdzą się w takiej aranżacji surowe deski w naturalnych odcieniach.