Czy macie w posiadaniu swój wymarzony stolik kawowy? A może dopiero planujecie jego zakup? Być może wśród Was są również tacy, którzy chcieliby odświeżyć tę część wystroju? Okazja do tej zmiany jest idealna, ponieważ nowoczesne wzornictwo oferuje obecnie szeroką gamę designerskich stolików. Projektanci prześcigają się w coraz to bardziej nowoczesnych formach. Wybór stolika do salonu to zadanie, które zwieńcza wystrój wnętrza, dlatego warto sprawić, by stał się on wisienką na torcie każdego salonu. Zapraszamy do zapoznania się z mnóstwem inspiracji, które przygotował dla Was zespół VAKU-DSGN w ramach cyklu… VAKU poleca ;-)!

STOLIKI DESIGNERSKIE

W tej materii projektanci mebli pozwolili sobie, by puścić wodze fantazji. W efekcie ich pracy na rynku pojawiło się mnóstwo niebanalnych wzorów stolików kawowych. My zdecydowaliśmy, że wybierzemy dla Was kilka futurystycznych stołów, które najlepiej wpisują się w nowoczesne wnętrza. Wykonane z przeróżnych tworzyw i surowców, takich jak:  lakierowany metal, płyty MDF czy szklane włókno.

designerskie stoliki

stoliki designerskie

STOLIKI DREWNIANE

Klasyczne, drewniane stoliki wprowadzają element ciepła do każdego wnętrza. Cechuje je solidność i służą przez długie lata. Wybrane przez nas projekty są z założenia klasyczne i uniwersalne. Bez względu na obowiązujące obecnie trendy, salon uzupełniony o drewniany stolik będzie wyglądał ponadczasowo.

stoliki drewniane

stoliki drewniane

NISKIE ŁAWY

Niskie ławy to jedna z najbardziej klasycznych form, jeśli chodzi o ten element wystroju salonu. Ich wadą jest jednak to, że mogą być nieporęczne podczas spożywania posiłków. Wyglądają jednak niezwykle elegancko i gustownie, a dodatkowo ich powierzchnia jest nieco większa, niż ma to miejsce w przypadku typowego stolika kawowego. Na załączonych aranżacjach podziwiać możemy niskie ławy, zarówno w klasycznej, drewnianej formie, jak i nieco bardziej nowoczesnej. Hitem ostatnich sezonów jest również stolik wykonany z palety – pasuje do wnętrz w stylu industrialnym, minimalistycznym i eco.

ławy

ławy

MAŁE STOLIKI

Na polskim rynku możemy znaleźć mnóstwo pięknych, drobnych stolików kawowych, które doskonale zwieńczą aranżację salonu. Polecamy w szczególności modele Swing i Bergen, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród amatorów designu.

stoliki kawowe

stoliki kawowe

STOLIKI SZKLANE

Stoliki szklane pasują do nowoczesnych wnętrz. Łączą eleganckie materiały – hartowane szkło i nierdzewną polerowaną stal. Są optycznie lekkie i subtelne, jednak bardzo szybko widać na nich wszelkie zabrudzenia. Jest to jednak mała wada, biorąc pod uwagę ich niecodzienną urodę.

szklane stoliki

szklane stoliki