Czy sztukę Street Art można przenieść na ściany mieszkania? Oczywiście! W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kolekcję obrazów inspirowanych graffiti i muralami, która nada wielkomiejski styl każdemu pomieszczeniu w Waszym domu. Ta nowoczesna forma sztuki, naciągnięta na ramy naszych obrazów, będzie wizytówką aranżacji w stylu LOFT, industrialnym, minimalistycznym oraz nowoczesnym.

Graffiti kobieta okulary

Kobieta noc

Street Art to znak naszych czasów. Graffiti i murale znajdziemy niemal w każdym mieście na świecie. Pozytywną zmianą ostatnich lat jest fakt, że coraz częściej są one artystyczną formą przekazu, a nie aktem wandalizmu. Są również formą komunikacji między artystą a społeczeństwem – bodźcem do dyskusji w ważnych sprawach.

Graffiti mur

 MURALE

To forma sztuki ulicznej, która zakrawa o prawdziwe dzieła sztuki. Są pomysłowe, nieszablonowe, a co najważniejsze – możemy je podziwiać każdego dnia, w drodze do pracy czy szkoły. Poprzez swoją wielkogabarytowość wywierają na odbiorcy jeszcze mocniejsze wrażenie!

mural pocałunek

koteły

GRAFFITI

Ta „łobuziarska” technika wykonywania dzieł w przestrzeni publicznej, była prekursorem sztuki Street Art. Artyści wykonują dzieła w stylu graffiti korzystając z całej masy technik. Najbardziej popularnymi są: graffiti szablonowe, tagowanie i scratching. Sztuka ta często była tworzona nielegalnie. Obecnie coraz częściej docenia się tę formę ekspresji. Na zlecenie całe budynki przyozdabiane są stylowymi grafikami.

graffiti kobieta

graffiti mur

BANKSY

Banksy to ikona Street Artu. Jego dzieła, opierające się na technice szablonowego graffiti obiegły niemal cały świat.  Swoje prace tworzy głównie na murach angielskich miast. Dzięki VAKU-DSGN namiastkę jego sztuki możecie powiesić na ścianach własnego mieszkania.

Banksy - dziewczynka z balonikiem

Jedno z kultowych dzieł Banksy’ego dostępne w formie wydruku na płótnie w wymiarach 120×80.

Banksy - Morons

Banksy znany jest również z dzieł o wydźwięku satyrycznym. Jednym z nich jest ta oto grafika, na której przedstawiony jest dom aukcyjny z oprawionym w strojną ramę napisem: “I CAN’T BELIEVE YOU MORONS ACTUALLY BUY THIS SHIT”.

Banksy - Małpa

Banksy często wykorzystuje w swoich dziełach wizerunek małpy. Powyżej jedno z najbardziej znanych dzieł, w którym wykorzystał wspomniany motyw.