Złoto to synonim bogactwa, czerń zaś – elegancji. Te dwa kolory w połączeniu ze sobą tworzą pewną szlachetną kompozycję, której nie sposób odmówić tego atrybutu. Dlaczego te dwie barwy tak dobrze się uzupełniają? Czerń eksponuje migotliwość złota, wycisza za to jego przaśność. Złoto pozbawia czerni ponurości i monotonności – dodaje zaś zmysłowości i tajemnicy. Duet ten stanowi świetną alternatywę dla jasnych, skandynawskich wnętrz, które obecnie pochłonęły wnętrzarski rynek.

wnętrze - czerń i złoto

Czerń i złoto to kolory idealne do wnętrz w stylu Glamour. Przewrotnie – bo przy pewnej dozie minimalizmu – potrafią wyczarować wysmakowane wnętrze w bardzo luksusowym stylu. Na czerń i złoto można odnaleźć patent również w nowoczesnych wnętrzach. Dowodem na to niech będzie designerska sofa z czarnym obiciem i stolik kawowy w odcieniu miedzianego złota. Kompozycja uzupełniona została o jakże modne biele, szarości oraz drewno. Całość tworzy spójny obrazek, o którym możemy pomarzyć we własnym salonie.

Dodatki - złoto i czerń

Chcecie pokusić się jedynie o drobną zmianę w Waszych wnętrzach? Polecamy designerskie dodatki w złocistych odcieniach. Mocno złota poszewka na poduszkę wykonana z cekinów wzbogaci wnętrze o odrobinę luksusu, modne figurki z matową strukturą uzupełnią wystrój o szlachetność i elegancję. Świetnym dodatkiem wykorzystującym barwy przewodnie dzisiejszego wpisu będą również wazony. Pierwszy w odcieniu starego złota , a obok niego siostrzany odpowiednik o podobnej fakturze. Wykonany w kolorze czarnym z metalicznym refleksem .

Obraz na płótnie geometryczny złote trójkąty

„Szlachetny blichtr” czerni i złota sprawdzi się również na salonowych ścianach. Geometryczna kompozycja trójkątów na zaprezentowanym obrazie to creme de la creme dla nowoczesnego wnętrza.

Obraz na płótnie jesienne drzewo

Złote barwy jesieni i szarości nieba pięknie komponują się we wnętrzach w kolorach czerni i złota. Może wypróbujecie ten pomysł na własnych ścianach?